Հասարակություն 15:02 18/09/2019 Հայաստան
Արթուր Վանեցյանի և Վալերի Օսիպյանի հրաժարականները որոշակիորեն անակնկալ են եղել նաև Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի համար:
Խորհրդարանում այսօր լրագրողները նախարարի հետ զրույցում հարցրեցին, թե արդյոք չի՞ ցանկանում տեղեկանալ նրանց հեռացման պատճառների մասին, պաշտպանության նախարարն ասաց, որ եթե իր գործընկերները, ընկերները նպատակահարմար գտնեն հեռանալու դրդապատճառները կիսել իր հետ, ինքն այդ մասին կուզենա լսել:
Հարցին՝ ինքը հարցրել է ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանին, թե վերջինս ինչ է նկատի ունեցել, երբ  հայտարարության մեջ ասում  էր՝ իր հրաժարականը թող լինի «Կանգ ա՛ռ»-ի սթափեցնող քայլ և խոսում էր սպայի արժանապատվության մասին, Դավիթ Տոնոյանն ասաց, որ առիթ լինելու դեպքում այդ մասին կհարցնի. «Կարծում եմ՝  ֆուտբոլի խաղ կլինի, կհարցնեմ»:
Պաշտպանության նախարարը նաև ասաց, որ պաշտոնավարման ընթացքում արժանապատվության նսեմացման զգացում չի ունեցել:

Общество 17:05 18/09/2019 Армения
Отставки Артура Ванецяна с должности директора Службы национальной безопасности Армении и Валерия Осипяна с поста начальника Полиции РА были в некоторой степени сюрпризом также и для министра обороны РА Давида Тонояна.
В беседе с министром в парламенте Армении журналисты поинтересовались, действительно ли он не желает узнать о причинах их отставки, Д. Тоноян ответил, что, если его коллеги, друзья сочтут целесообразным поделиться причинами отставки с ним, то он хотел бы узнать о них.
На вопрос, спрашивал ли он лично у экс-директора СНБ Артура Ванецяна, что он имел в виду, когда в тексте заявления об отставке отметил – «Моя отставка пусть станет отрезвляющим шагом под знаком “Стоп!”» и отметил также о чести офицеров, Д. Тоноян ответил, что при случае он спросит об этом.
«Полагаю, будет футбольный матч, спрошу», – пояснил министр обороны.
Давид Тоноян отметил также, что в период его пребывания в должности у него не возникало чувства униженного достоинства.