Հասարակություն 17:20 23/09/2019 Հայաստան
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը հյուրընկալել է աշխարհի մի շարք երկրներից ժամանած 21-ից 32 տարեկան 45 հայ երիտասարդ կամավորների: Զրուցելով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի հետ՝ երիտասարդները ծանոթացել են ընկերության հաջողության պատմությանը, հիմնարար արժեքներին, կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ռազմավարությանն ու Հայաստանի հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացումներն:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ից հայտնում են, որ անմիջական հանդիպումն էլ ավելի է ոգևորել երիտասարդների՝ հայրենիքը և սեփական արմատները բացահայտելու ցանկությունը: Ռալֆ Յիրիկյանի հետ զրույցի ընթացքում նրանք նաև խորհուրդներ են ստացել բիզնեսի ճիշտ կառավարման գործիքների վերաբերյալ:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ողջունում և բարձր է գնահատում երիտասարդ սփյուռքահայ կամավորների՝ հայրենիք ացելելու որոշումը և Հայաստանի տարբեր մարզերում կամավորական տարբեր նախագծերի մասնակցելու պատրաստակամությունը: Պետք է հիշել, որ հաջողության հասնելու ուղին հեշտ չէ, սակայն հստակ նպատակներ, դրանց հասնելու համար քայլեր, համբերատարություն, պատասխանատվություն ու առողջ թիմ ունենալու դեպքում ամեն ինչ էլ հնարավոր է»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Երիտասարդ կամավորները կիսել են իրենց տպավորությունները և պատմել Հայաստան այցելելու իրենց պատճառների մասին: Ոմանք ցանկացել են պարզապես ծանոթանալ հայկական մշակույթին, մյուսները սովորել հայերեն և ձեռք բերել փորձ իրենց հետաքրքրությունների ոլորտում, որոշներն էլ՝ մնալ և ապրել Հայաստանում և իրականացնել տարբեր ծրագրեր ու նախագծեր Հայաստանի համայնքներում:
Հանդիպումն ուղեկցվել է հետաքրքիր հարց ու պատասխանով, քննարկումներով և ավարտվել ընկերության գլխամասային գրասենյակով շրջայցով:
«Դեպի Հայք» հիմնադրամի իրականացվող ծրագրերի շրջանակում, ընդհանուր առմամբ՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ այցելել են երիտասարդների ավելի քան 25 խմբեր: «Դեպի Հայք» հիմնադրամը Հայաստանում գործում է 2004 թվականից ի վեր և արդեն ունեցել է 1900 մասնակից 50 տարբեր երկրներից:

Society 19:41 23/09/2019 Armenia
VivaCell-MTS hosted 45 Armenian volunteers, aged 21 to 32, who arrived from a number of countries. In a conversation with VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian, the young people got acquainted with the success story of the Company, its fundamental values, corporate social responsibility strategy and learned about the developments in telecommunications sector in Armenia, the company reported in a press release.
The heartfelt meeting at the Company inspired the young people even more in their desire to discover their homeland and their roots. The conversation with Ralph Yirikian was revealing in terms of the tools for proper business management.
“VivaCell-MTS greets and appreciates the decision of the young volunteers from the Diaspora to visit their homeland and their willingness to participate in various volunteer projects in different regions of Armenia. We must remember that the path to success is not an easy one, but with clear goals, steps to achieve them, patience, responsibility and a good-minded team, anything is possible,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
Young volunteers shared their impressions and opened up about their reasons for visiting Armenia. Some just want to get acquainted with the Armenian culture, others want to learn Armenian, and gain experience each in their spheres of interests, some other stay and live in Armenia and implement various programs and projects in Armenian communities.
The meeting was accompanied by an interesting Q/A, discussions and ended with a tour at the Company’s head office.
In total, more than 25 youth groups visited VivaCell-MTS within the framework of the programs implemented by “Birthright Armenia”. The program has been operating in Armenia since 2004 and has already had 1900 participants from 50 countries.