Քաղաքական 14:20 23/09/2019 Արցախ
Արցախի ՊԲ. Նախնական տվյալներով, զինծառայողը վիրավորվել է զենքի օգտագործման կանոնների խախտման հետևանքով
Սեպտեմբերի 22-ին` ժամը 03:35-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, նախնական տվյալներով, զենքի օգտագործման կանոնների խախտման հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Հայկ Վահեի Խաչատրյանը:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է ծանր: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:

Politics 14:51 23/09/2019 Armenia
According to preliminary data, Artsakh Defense Army soldier Hayk Khachatryan suffered a gunshot wound as a result of violation of the rules of firearm safety, the country’s Defense Ministry said in a press statement.
The 19-year-old soldier was wounded on Sunday, 22 September, at around 3:35am, in a northern military post.
“The wounded soldier was immediately transferred to a military hospital, with his condition assessed as grave,” the ministry said, adding an investigation is underway to figure out the details of the incident.