Քաղաքական 14:20 23/09/2019 Արցախ
Արցախի ՊԲ. Նախնական տվյալներով, զինծառայողը վիրավորվել է զենքի օգտագործման կանոնների խախտման հետևանքով
Սեպտեմբերի 22-ին` ժամը 03:35-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, նախնական տվյալներով, զենքի օգտագործման կանոնների խախտման հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Հայկ Վահեի Խաչատրյանը:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է ծանր: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:

Политика 14:36 23/09/2019 НКР
22 сентября около 03:35 по местному времени, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированной  на северном направлении линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск, по предварительным данным, вследствие нарушения правил обращения с оружием, огнестрельное ранения получил военнослужащий АО НКР Айк Хачатрян Вагакович (2000 г.р.).
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, получивший ранение военнослужащий был незамедлительно доставлен в военный госпиталь, его состояние оценивается как тяжелое. Для выяснения подробностей инцидента ведется следствие.