Իրավունք 17:16 25/09/2019 Հայաստան
Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով այսօր վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել են «Hayeli.am» և «Armlur.am» կայքերի խմբագիրները:
Քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ նրանք  հրաժարվել են հարցաքննության ընթացքը տեսանկարահանելու վերաբերյալ նախաքննական մարմնի առաջարկից և մեջբերելով «Զանգվածային լրատվության մասին» ՀՀ օրենքի 5-րդ հոդվածը՝ չեն բացահայտել տեղեկատվության  աղբյուրը:
Քննիչի հարցին, որ դեպքին ականատես վկան, ծանոթանալով հրապարակումներին, ժխտել է հրապարակումներում ներկայացված հանգամանքները, լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները հակասական տեղեկատվության վերաբերյալ դիրքորոշում չեն հայտնել և պարզաբանել են, որ իրենք ընդամենը հրապարակել են իրենց աղբյուրների հայտնած տեղեկատվությունը՝ կրկին հրաժարվելով բացահայտել աղբյուրը:
ՔԿ-ից հայտնում են, որ Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքին ականատես վկան իր լրացուցիչ ցուցմունքում հայտնել է, որ ԶԼՄ-ներին դեպքի վերաբերյալ որևէ տեղեկատվություն չի հայտնել: Ավելին՝ նա վրդովմունք է հայտնել՝ ԶԼՄ-ներում տեղ գտած ապատեղեկատվության վերաբերյալ:

Право 17:48 25/09/2019 Армения
Сегодня в статусе свидетелей по уголовному делу, возбужденному по факту смерти экс-главы Полиции Армении, допрошены редакторы сайтов «Hayeli.am» и «Armlur.am».
Как сообщают из Следственного комитета РА, главреды отказались от предложения органа предварительного следствия касательно записи и, сославшись на ст. 5 Закона РА «О средствах массовой информации» – не раскрыли источник информации.
На вопрос следователя, что свидетель инцидента, ознакомившись с публикациями, отрицает представленные в публикациях обстоятельства, представители СМИ не выразили позиции по противоречивой информации и пояснили, что всего лишь опубликовали информацию, представленную им источниками, вновь отказавшись их раскрыть.
Из СК сообщают, что свидетель смерти Айка Арутюняна в дополнительном показании заявил, что не передавал СМИ никакой информации касательно инцидента. Более того, он выразил возмущение в связи с дезинформацией, появившейся в СМИ.