Իրավունք 14:20 25/09/2019 Հայաստան
Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունն օրերս կանխել է հանրապետության սահմանով թմրամիջոցների անօրինական տեղափոխման հերթական փորձը: Վարչության աշխատակիցները «Ագարակ» պետական սահմանային անցակետում զննության են ենթարկել Հայաստան ժամանած Իրանի քաղաքացի Շ.Ս.-ի ուղեբեռը:
ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ ճամփորդական պայուսակում  ներկառուցված կողամասում հայտնաբերվել է 5.5կգ «մեթամֆետամին» տեսակի թմրանյութին նմանվող սպիտակ, բյուրեղանման զանգված:
Մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունում կազմված նյութերով՝ ՊԵԿ քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 267.1 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: Իրանի քաղաքացին կալանավորվել է:

В Армении пресекли попытку контрабанды 5,5 кг «метамфетамина» из Ирана
Управление по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов (КГД) Армении на днях пресекло очередную попытку незаконного провоза наркотиков через границу республики. Сотрудники управления на государственном пограничном пункте «Агарак» досмотрели багаж прибывшего в Армению гражданина Ирана – Ш.С.
Как сообщает пресс-служба КГД, в результате во встроенном боковом отделении его дорожной сумки была обнаружена белая кристаллическая масса весом в 5,5 кг, похожая на «метамфетамин».
По материалам, составленным в Управлении по борьбе с контрабандой в следственном управлении КГД, возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1 ст. 267.1 УК Армении. Гражданин Ирана арестован.