Հասարակություն 12:40 01/10/2019 Հայաստան
Քանի կար Երևանում աղբամանները քչություն էին անում, հիմա էլ, հավանաբար, շատ են,  շուռ են տալիս, իբր քաղաքացիները աղբ չթափեն դրանց մեջ։ Շուռ եկածները «Սանիթեք» ընկերության աղբադույլերն են, իսկ շուռ տվողները Երևանի քաղաքապետարանի Աղբահանության և սանմաքրման համայնքային հիմնարկի աշխատակիցները։
Բայց բանն այն է, որ շուռ են տալիս աղբով։
Քաղաքացիներին չի հետաքրքրում, որ քաղաքապետարանի և «Սանիթեքի» միջև չլուծված խնդիրներ կան, տեսնելով՝ քաղաքապետարանի տեղադրած նոր «կանաչ» աղբամանների կողքին շրջված «Սանիթեքի» աղբամանները  հարց է առաջանում՝ ինչո՞ւ այդ «աղբն» էլ չեն հավաքում։ Ավելին՝ ինչու է մաքրության ճանապարհը վերջապես բռնած քաղաքապետարանը ինքը աղբ ստեղծում։
Արդեն նայել չի լինում այս հոգեմաշ «Սանիթեք»-քաղաքապետարան հակամարտությանը, որ վաղուց դարձել է միայն իրենց անձնական խնդիրը։  Քաղաքապետարանից ևս մեկ անգամ փորձեցինք պարզել, թե ի վերջո ե՞րբ են հավաքվելու «Սանիթեքի» աղբամանները։ Երևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հակոբ Կարապետյանը Panorama.am-ին նախ հիշեցրեց, որ մենք այդ հարցով արդեն դիմել ենք։ Մենք հիշեցինք, որ չենք ստացել պատասխան, թե՝ ինչու է քաղաքապետարանը աղտոտում առանց այն էլ չփայլող քաղաքը։

Общество 13:26 01/10/2019 Армения
То в Ереване была нехватка в мусорных контейнерах, теперь же, по всей вероятности, их много, переворачивают, якобы чтобы горожане не выбрасывали туда мусор. Перевернутые – мусорные баки компании «Санитек», а переворачивающие – сотрудники муниципального учреждения мэрии Еревана «Вывоз мусора и санитарная очистка Еревана».
Но дело в том, что переворачивают с мусором внутри.
Граждан не интересует, что между мэрией и компанией «Санитек» существуют нерешенные проблемы, при виде перевернутых мусорных баков компании «Санитек» возле установленных мэрией новых «зеленых» контейнеров возникает вопрос: почему и этот «мусор» не убирают? Более того, почему мэрия, наконец, вставшая на путь очистки, сама создает мусор?
Уже невозможно смотреть на этот душераздирающий конфликт «Санитек»-мэрия, который давно уже превратился только в их личную проблему. В мэрии мы еще раз попытались выяснить, когда, наконец, будут собраны мусорные баки компании «Санитек». Пресс-секретарь мэра Еревана Акоп Карапетян сперва напомнил Panorama.am, что мы уже обращались с этим вопросом. Мы вспомнили, что не получили ответа о том, почему мэрия загрязняет и без того не сияющий чистотой город.