ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում
Սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 100 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 800 կրակոց: Նման տվյալներ է հրապարակել ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
«ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն»,-նշում են նախարարությունից։
Համեմատության համար նշենք, որ սեպտեմբերի 22-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել էր հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 150 անգամ, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1600 կրակոց:

Artsakh Defense Army fully controls the situation at the frontline – ministry
The Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 100 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
In the period from September 29 – October 5, the adversary fired around 800 shots towards the Armenian defense positions from firearms of different calibers, the ministry added.
As the statement said, the Defense Army strictly controls the situation at the frontline and continues undertaking measures to ensure the reliable protection of combat positions.