ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 10:53 07/10/2019 Հայաստան
«ՎԵՏՕ» նախաձեռնության հիմնադիր Նարեկ Մալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հիշեցրել է՝ այս տարվա մարտին իր նկատմամբ իրականացված հարձակման մասնակիցները մինչ այս պահը չեն պատժվել։
«Մարտի 3-ի լույս 4-ի գիշերը իմ տան շքամուտքի մոտ իմ նկատմամբ սորոսականների կողմից իրականացված կազմակերպված և խմբակային հարձակման և առևանգման փորձի` առ այս պահը չհրապարակված տեսանյութն է սա:
Հիշեցնեմ, որ հանցագործ սորոսականներն առ այսօր ազատության մեջ են: Առ այս պահը որևէ իրավապաշտպան կազմակերպություն պաշտոնապես չի դատապարտել այս հանցագործությունը: Սորոսի գրասենյակի վարձու մարդասերներին հրահանգված է լռել: Այս ընթացքում լուռ էր նաև ԱԺ մարդու իրավունքների հանձնաժողովը, որը վաղը արտահերթ նիստ է գումարելու «ազատագրենք Սորոսի գրասենյակը ցուցարարներից» օրակարգով:
Ասածս այն է, որ մեր երկրում օրենքը գործում է միայն ընտրյալների համար: Պետությունը չի գործում և ըստ էության արդարության վերականգնումը իրականացվում է քաղաքացիների սեփական ուժերով: Իրավապաշտպանները իրականում պաշտպանում են ոչ թե մարդու իրավունքները՝ այլ իրենց խմբային, ոհմակային շահերը:

Общество 12:23 07/10/2019 Армения
Учредитель общественно-политического движения «ВЕТО» Нарек Малян на своей странице в социальной сети Facebook напомнил, что совершившие на него нападение в марте с.г. до сих пор не наказаны, и разместил видео.
«Это не опубликованная до сих пор видеозапись осуществленного и организованного соросовцами группового нападения у подъезда моего дома в ночь с 3-го на 4-го марта и попытки похищения.
Напомню, что преступные соросовцы по сей день находятся на свободе. До сих пор какая-либо правозащитная организация официально не осудила это преступление. Наемным гуманистам офиса Сороса приказано молчать. За все это время молчала также Постоянная комиссия Национального Собрания по защите прав человека, которая завтра созывает внеочередное заседание с повесткой "освободим офис Сороса от демонстрантов".
Хочу сказать, что в нашей стране закон действует лишь для избранных. Государство не действует и, по сути, восстановление справедливости осуществляется силами граждан. Правозащитники в действительности защищают не права человека, а свои групповые, шкурные интересы.