Հասարակություն 20:40 11/10/2019 Հայաստան
Ուժային եռամարտի փաուերլիֆթինգի աշխարհի կրկնակի չեմպիոն, «Դյուցազնագիրք» Հայաստանի ռեկորդների ու ռեկորդակիրների գրքի կրկնակի ռեկորդակիր, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Վարազդատ Հակոբյանը հոկտեբերի 11-ին հերթական ռեկորդ է սահմանել: Այս մասին հայտնում են «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» Սևան կայարանում նա միջնամատով տեղաշարժել և 3 մետր քաշել է 23 տոննա քաշով բեռնատար վագոն:
Ռեկորդի սահմանմանը և բոլոր պայմանների պահպանմանը հետևել է հատուկ հանձնաժողովը, որը և գրանցել է արդյունքը:

Society 11:23 12/10/2019 Armenia
Two-time World Men Powerlifting champion, record holder of Armenian Book of Records (Dyutsaznagirk) and  Honored Master of Sports Varazdat Hakobyan has set a new world record on October 11, pulling  a train coach using a rope clenched in his middle finger.
As the South Caucasus Railway CJSC reported, Hakobyan hauled 3 meters forward the coach weighting 23 tones at the railway station in Sevan.
The feat was acknowledged as a new record for the heaviest weight pulled with middle finger based on the accounts of the special commission members.