Սպորտ 18:03 15/10/2019 Աշխարհում
Ֆուտբոլի Եվրոպական ասոցիացիան` ՈՒԵՖԱ-ն, կուսումնասիրի Չեմպիոնների լիգայի 2019/20 խաղարկության եզրափակչի անցկացման վայրը Ստամբուլից տեղափոխելու հնարավորությունը: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, այդ մասին հայտարարել է կազմակերպության փոխնախագահ Միշել Ուվան:
«Մենք աշխատելու ենք մեր իրավասության  շրջանակում՝ հարգելով սպորտի անկախությունն ու ինքնավարությունը: Բայց, իհարկե, մենք չենք կարող փոխարինել ՄԱԿ-ին, ԵՄ-ին կամ ԱՄՆ-ին, դիվանագետներին և քաղաքական գործիչներին: ՈՒԵՖԱ-ում որոշումը կընդունվի կազմակերպության ղեկավարության և նախագահի հետ խորհրդակցությունից հետո»,- ասել է նա:
Անցած շաբաթ Թուրքիան ռազմական գործողություններ է սկսել Սիրիայի հյուսիսում քուրդ խմբավորումների դեմ: Նրա նպատակն է ստեղծել բուֆերային գոտի, որը թուրքական սահմանի համար լինելու է պաշտպանիչ գոտի:
Չեմպիոնների լիգայի 2019/20 խաղարկության եզրափակիչը պետք է կայանա 2020 թ. մայիսի 30-ին Սպամբուլի Օլիմպիական մարզադաշտում:

Sport 18:29 15/10/2019 World
Italy’s Sports Minister Vincenzo Spadafora has urged European football governing body UEFA to reconsider the decision to play next year’s Champions League final in Istanbul after Turkey’s bloody offensive against the Kurds in northern Syria.
Spadafora wrote to UEFA President Aleksander Ceferin asking “to consider whether it is appropriate to keep the Champions League final in Istanbul” after Turkey’s “very grave acts against the Kurdish civilian population.”
In the letter, quoted by Italian news agency ANSA, Spadafora referred to the European Union’s condemnation of Turkish actions and called on European football “to take the most courageous choice and to show, once again, that football is an instrument of peace”.