Արցախի նախագահը ԵԱՀԿ համանախագահների հետ սահմանին տիրող իրավիճակն է քննարկել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (ՌԴ), Ստեֆան Վիսկոնտիին (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերին (ԱՄՆ), ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկին և նրանց ուղեկցող պաշտոնյաներին:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, Արցախի ու Ադրբեջանի սահմաններում տիրող իրավիճակին առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը վերահաստատել է պաշտոնական Ստեփանակերտի հավատարմությունն ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում՝ վերստին շեշտելով բանակցային լիարժեք ձեւաչափի վերականգնման եւ հակամարտության կարգավորման բոլոր փուլերին Արցախի մասնակցության անհրաժեշտությունը:

Politics 12:07 16/10/2019 NKR
Artsakh Republic President Bako Sahakyan received on Wednesday OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov of Russian, Stéphane Visconti of France and Andrew Schofer of the United States. In attendance were Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk and officials accompanying them, Sahakyan’s office said.
Issues related to the Artsakh (Nagorno-Karabakh) conflict settlement and the situation along the border between Artsakh and Azerbaijan were on the discussion agenda.
Sahakyan reaffirmed the commitment of official Stepanakert to the peaceful settlement of the Azerbaijani-Karabakh conflict under the auspices of the OSCE Minsk Group, reiterating the necessity of restoring the full-fledged negotiations format with the participation of Artsakh in all the stages of the conflict settlement.