ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:52 19/10/2019 Հայաստան
Փորձագիտական կարծիքների համաձայն՝ հաջորդ թիրախը, որի դեմ կենտրոնացվելու է պետական ռեսուրսը, լինելու է ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը, ում մեջ գործող իշխանությունը լուրջ մրցակից է տեսնում ապագա քաղաքական մրցապայքարում։
Ըստ «Հրապարակ»-ի  աղբյուրների,  Վանեցյանի դուրս գալուց հետո արդեն իսկ որոշակի քայլեր արվել են։ ՊԵԿ-ը մտել է Վանեցյանի հորը պատկանող երկու կազմակերպություն և ստուգումներ արել։ Կարծես թե ոչինչ չեն հայտնաբերել։ Ապա գրվեց, որ Պետական վերահսկողական ծառայությունն է մտել ԱԱԾ՝ ֆինանսատնտեսական հատվածը ստուգելու։
«Մեր աղբյուրներն ասացին, որ 20 միլիարդից ավելի բյուջեի ծախսերի մեջ 95 հազար դրամի անհամապատասխանություն են հայտնաբերել, մտածում են՝ հանրայնացնե՞ն, թե՞ ոչ։ Նաև ստուգում են Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործունեությունը՝ Վանեցյանի նշանակումից հետո ընկած հատվածում։ Եվ «Դինամո», նոր անվանումով՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտին կից ծաղկի մեծածախ շուկայի աշխատողներին ոստիկանության 6-րդ վարչություն տանելն ու բռնությամբ ցուցմունքներ կորզելն էլ այդ նպատակին են ուղղված։ Ի դեպ, այդ անձինք դիմել են հիվանդանոց և բժշկական տեղեկանք ստացել՝ վնասվածքների հետ կապված։ Բերման ենթարկվածներից մի մասը, իհարկե, վախենում է՝ չի բողոքում, սակայն մի քանի հոգի արդեն փաստաբանի միջոցով դիմել են ՀՔԾ՝ բողոքելով ոստիկանության գործողություններից»:

Обзор СМИ 13:33 19/10/2019 Армения
По мнению экспертов, следующей мишенью, против которой будет направлен государственный ресурс, будет бывший директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян, в котором действующая власть видит серьезного конкурента в дальнейшей политической борьбе, пишет газета «Грапарак».
Согласно источникам издания, после отставки Ванецяна уже были предприняты определенные шаги. Комитет государственных доходов провел проверки в двух принадлежащих отцу Артура Ванецяна компаниях. Вроде ничего не нашли. Затем Государственная контрольная служба решила проверить финансово-экономическую часть деятельности СНБ.
«Как передают наши источники, в бюджетных расходах в размере более 20 млрд. обнаружили несоответствие на 95 тысяч драмов, думают: стоит публиковать эту информацию или нет. Проверяют также деятельность Федерации футбола  Армении – в период после назначения Артура Ванецяна. И привод работников оптового рынка цветов рядом с Республиканским стадионом имени Вазгена Саркисяна в 6-ой отдел и применения насилия, чтобы выбить их них нужные показания, направлены именно на эту цель. Кстати, эти люди обратились в больницу и получили медицинскую справку о полученных травмах. Часть подвергнутых приводу, конечно, боятся и не жалуются, однако несколько человек обратились с помощью адвокатов в Специальную Следственную службу с жалобой против действий полиции», - пишет газета.