ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:24 24/10/2019 Հայաստան
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մի քանի օր է` բուռն քննարկումներ են, թե ինչպես են ԱԺ նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանն ու ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Արսեն Բաբայանը հայտնվել իրավապահների ուշադրության կենտորոնում:
Ամսաթվերի տարբերությունների մասով, ըստ մեր աղբյուրների, ՀՔԾ քննիչներին ցուցմունք է տվել ԱԺ ընդհանուր բաժնի նախկին պետ Ռուզաննա Արզումանյանը, ինչից հետո իրավապահները ԱԺ ընդհանուր բաժնի համակարգիչների, մասնավորապես «Մալբերի» էլեկտրոնային պաշտոնական համակարգ մուտքագրված դիմումների զննություն են կատարել, ստուգել մուտքերն ու ելքերը, այսինքն` փորձել են ստուգել Արզումանյանի ցուցմունքների արժանահավատությունը:
Ըստ մեր լուրերի` ՀՔԾ-ն այս քրգործով հարցաքննել է նաև ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավարին, ԱԺ ներկայիս աշխատակազմի բարձրաստիճան պաշտոնատարներից մեկին: Իսկ այսօր, «Ժողովուրդ» թերթի տեղեկություններով, ՀՔԾ-ն կքննի ՍԴ նախկին նախագահ Գագիկ Հարությունյանին»:

Пресса дня 11:42 24/10/2019 Армения
Газета «Жоховурд» пишет, что уже несколько дней продолжаются бурные обсуждения о том, как председатель Национального Собрания Ара Баблоян и заместитель руководителя аппарата парламента Арсен Бабаян оказались в центре внимания правоохранителей.
Как передают источники издания, по части разницы в датах следователям Специальной следственной службы дала показания бывший начальник общего отдела парламента Рузанна Арзуманян, после чего правоохранители осмотрели компьютеры общего отдела парламента, в частности внесенные в электронную систему «Малбери» заявления, проверили входящие и исходящие документы, то есть, пытались выяснить достоверность показаний Рузанны Арзуманян.
Согласно источнику издания, в Специальной следственной службе в рамках этого дела были допрошены также бывший руководитель аппарата парламента, один из высокопоставленных должностных лиц нынешнего аппарата парламента.
Сегодня, по сведениям газеты «Жоховурд», Специальная следственная служба допросит бывшего председателя Конституционного суда Гагика Арутюняна.