Հասարակություն 18:38 29/10/2019 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարներ Դավիթ Տոնոյանը և բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուն հոկտեմբերի 29-ին մասնակցել են ՀՀ ՊՆ նոր ռազմամարզական վարժարանի հիմնարկեքի արարողությանը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Ռազմամարզական վարժարանի համար հատկացված մոտ 46,000 քմ. տարածքում շուտով վեր կխոյանա միջազգային լավագույն չափանիշներով կառուցված, գերժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումներով, ռազմամարզական ուսուցման կազմակերպման համար անհրաժեշտ բոլոր ենթակառուցվածքներով հագեցած նոր համալիր:
Վարժարանի շինարարությունն իրականացվելու է ՌԴ պաշտպանության նախարարության տեխնիկական աջակցությամբ՝ շինարարական և կառուցապատման նորագույն տեխնոլոգիաների ու ճարտարապետական լուծումների կիրառմամբ:

Политика 20:08 29/10/2019 Армения
Министры обороны Армении и России Давид Тоноян и Сергей Шойгу 29 октября приняли участие в церемонии закладки фундамента нового военно-спортивного лицея. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
На территории 46,000 квадратных метров, выделенной для гимназии, в скором времени появится новый комплекс, соответствующий лучшим международным стандартам, с самыми современными технологическими решениями и всей инфраструктурой, необходимой для организации военной подготовки.
Строительство гимназии будет осуществляться при технической поддержке Министерства обороны РФ с использованием новейших строительных и архитектурных технологий и решений.