Հայաստանում կառուցվելու է նոր ռազմամարզական վարժարան
Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարներ Դավիթ Տոնոյանը և բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուն հոկտեմբերի 29-ին մասնակցել են ՀՀ ՊՆ նոր ռազմամարզական վարժարանի հիմնարկեքի արարողությանը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Ռազմամարզական վարժարանի համար հատկացված մոտ 46,000 քմ. տարածքում շուտով վեր կխոյանա միջազգային լավագույն չափանիշներով կառուցված, գերժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումներով, ռազմամարզական ուսուցման կազմակերպման համար անհրաժեշտ բոլոր ենթակառուցվածքներով հագեցած նոր համալիր:
Վարժարանի շինարարությունն իրականացվելու է ՌԴ պաշտպանության նախարարության տեխնիկական աջակցությամբ՝ շինարարական և կառուցապատման նորագույն տեխնոլոգիաների ու ճարտարապետական լուծումների կիրառմամբ:

A new military training center to be constructed in Armenia
Armenian Defense Minister Davit Tonoyan and his Russian counterpart Sergei Shoigu took part on Tuesday in the groundbreaking ceremony of a new military-training center, the press department at the ministry of defense reported.
The new complex will be constructed on a territory of 46,000 sq. m with modern technological solutions and criteria and necessary infrastructure to organize the military training of the servicemen.
The construction will be realized with the support of Russian Defense Ministry’s technical assistance in line with modern construction standards, the source said.