Բակո Սահակյանը՝ ԱԻ համակարգի ծառայողներին. Բոլոր խնդիրների հաջող լուծման գրավականը դուք եք
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 30-ին մասնակցել է ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության համակարգի աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ նախագահը շնորհավորել է համակարգի ծառայողներին, պետական բարձր պարգևներ հանձնել մի խումբ աշխատակիցների, մաղթել խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք:
Դիմելով համակարգի աշխատակիցներին՝ Նախագահն ընդգծել է. «Բոլոր խնդիրների հաջող լուծման գրավականը դուք եք, ձեր արհեստավարժ ու անձնվեր ծառայությունը: Այն ծանր է և ոչ անվտանգ: Ձեր պարտականություններն իրականացնելիս դուք հաճախ ստիպված եք լինում հաղթահարել մեծ դժվարություններ ու փորձություններ՝ ցուցաբերելով խիզախություն ու սխրանք, մասնագիտական բարձր պատրաստվածություն և նվիրվածություն ձեր ընտրած գործին: Դա հայրենասիրության վառ դրսևորում է և արժանի է ընդօրինակման»:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ պետությունը շարունակելու է հատուկ ուշադրության կենտրոնում պահել ոլորտում առկա խնդիրները:

Президент Арцаха – сотрудникам службы по ЧС: Залог успешного решения всех проблем – это вы
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 30 октября принял участие в торжественном мероприятии, посвященном Дню сотрудника Государственной службы по чрезвычайным ситуациям.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, Бако Саакян поздравил служащих системы, вручил высокие государственные награды группе сотрудников службы, пожелав им мира, крепкого здоровья и всех благ.
Обращаясь к работникам сферы, президент Арцаха подчеркнул: «Залог успешного решения всех проблем – это вы, ваша профессиональная и преданная служба. Она тяжела и не безопасна. При осуществлении своих обязанностей вы зачастую вынуждены преодолевать большие трудности и испытания, проявляя при этом храбрость и смелость, высокую профессиональную подготовку и преданность выбранному делу. Это яркое проявление патриотизма, достойное подражания».
Президент при этом отметил, что государство продолжит уделять особое внимание существующим в сфере проблемам.