Քաղաքական 12:32 31/10/2019 Հայաստան
Կառավարության որոշմամբ Արարատ  Գրիգորյանը  նշանակվեց Վայոց ձորի մարզպետ: Այս մասին որոշումն ընդունվեց գործադիրի այսօրվա նիստում:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորեց Արարատ Գրիգորյանին պաշտոնը ստանձնելու առթիվ և հաջողություններ մաղթեց։
Արարատ Գրիգորյանը շնորհակալություն հայտնեց վարչապետին մարզպետի պաշտոնն իրեն վստահելու համար:  Նա նշեց՝  ծանոթ է մարզի խնդիրներին և վստահ է, որ կիրականացնի կառավարության ծրագրերն, ու դրանցով էլ ավելի կբարելավվի մարզի բնակիչների կյանքը։
Հիշեցնենք, որ  նախկին մարզպետը՝ Տրդատ Սարգսյանը Վայոց ձորի մարզում տեղի ունեցած միջադեպից հետո հրաժարական էր տվել։
Նշենք, որ Վայոց ձորի Եղեգնաձոր քաղաքում աղմկահարույց միջադեպ էր տեղի ունեցել, որի ընթացքում ծեծվել և անգիտակից վիճակում ՀՀ ՊՆ Կենետրոնական կլինիկական հոսպիտալի վերակենդանացման բաժանմունք էր տեղափոխվել ՊՆ փոխգնդապետ Արա Մխիթարյանը։ Նշված միջադեպին մասնակցություն ունենալու համար մեղադրանք է առաջադրվել և կալանավորվել Վայոց ձորի մարզպետի օգնական Հարություն Գրիգորյանը: Քննչական կոմիտեն քննում է նաև նշված միջադեպին մարզպետի մասնակցության հանգամանքը:

Общество 13:03 31/10/2019 Армения
Постановлением правительства Армении, Арарат Григорян назначен губернатором Вайоцдзорской области. Соответствующее решение принято на заседании кабмина 31 октября.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил Арарата Григоряна с вступлением в должность и пожелал ему успехов.
Арарат Григорян поблагодарил премьера за то, что доверил ему должность губернатора, отметив, что он знаком с проблемами области. Он выразил уверенность, что в результате реализации программ правительства уровень жизни жителей области повысится.
На заседании правительства Армении 10 октября было принято решение об освобождении Трдата Саркисяна от должности губернатора Вайоцдзорской области. Трдат Саркисян представил заявление об отставке 7 октября после резонансного инцидента в городе Ехегнадзор Вайоцдзорской области.