Սանասարյանի կողմից երեխայի վրաերթի ենթարկելու փաստով հարուցվել է քրեական գործ. Աթանեսյան
«ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության լիազորությունները կասեցված պետ Դավիթ Սանասարյանի կողմից 9-ամյա երեխայի վրաերթի ենթարկելու փաստի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242 հոդվածի 1-ին մասով ՃՈ հետաքննիչի կողմից հարուցվել է քրեական գործ:
Համաձայն դատաբժշկական փորձաքննության եզրակացության, երեխայի առողջությանը վրաերթի հետևանքով պատճառվել է միջին ծանրության վնաս»,-այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը:
- Սանասարյանի կողմից երեխային վրաերթի ենթարկելու մասին հաղորդում է ներկայացվել ոստիկանություն
- 9-ամյա երեխայի վրաերթին հաջորդել է հանցավոր դրսևորումների մի ամբողջ փաթեթ. Կիզակենտրոնում Դավիթ Սանասարյանն է

Адвокат: По факту наезда с участием Давида Санасаряна возбуждено уголовное дело
По факту совершенного Давидом Санасаряном, полномочия которого на посту начальника Государственной контрольной службы Армении приостановлены, наезда на 9-летнего ребенка дознаватель Дорожной полиции возбудил уголовное дело по части 1 статьи 242 Уголовного кодекса РА, сообщил адвокат Тигран Атанесян.
«Согласно заключению судебно-медицинской экспертизы, здоровью ребенка вследствие ДТП был причинен вред средней тяжести», – написал Атанесян на своей странице в Facebook.
- В Полицию подано заявление – о совершении наезда на ребенка Давидом Санасаряном
- «Камень» истории Давида Санасаряна
- Рубен Меликян: История с совершенным Давидом Санасаряном предполагаемым наездом должна быть расследована скрупулезно