Քաղաքական 11:14 31/10/2019 Հայաստան
Սարհատ Պետրոսյանն ազատվեց  կադաստրի կոմիտեի ղեկավարի պաշտոնից։ Համապատասխան որոշումը Կառավարության նիստի օրակարգում է՝ չզեկուցվող հարցերի թվում։
Որոշման մեջ ասված է.
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 2-րդ մասով ` Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը որոշում է.
Սարհատ Պետրոսյանին ազատել կադաստրի կոմիտեի ղեկավարի պաշտոնից»։
Հիշեցնենք, որ նա Սարհատ Պետրոսյանը հոկտեմբերի 18-ին դիմել էր կառավարության ղեկավարին՝ իրեն ազատելու խնդրանքով։ Նա ներկայացրել էր իր հրաժարականի պատճառները և նշել, որ չի կիսում կառավարության քաղաքականությունն ու առկա մոտեցումները քաղաքաշինության բնագավառում։

Политика 11:28 31/10/2019 Армения
Сарат Петросян освобожден от должности руководителя Комитета кадастра недвижимости. Проект соответствующего решения был в повестке заседания правительства Армении – среди не подлежащих докладу вопросов.
«Руководствусяь ч.2 ст.9 Закона РА "О публичной службе", правительство Армении постановляет: освободить Сарата Петросяна от должности руководителя Комитета кадастра», – указано в решении.
Напомним, Сарат Петросян 18 октября обратился к главе правительства Армении с просьбой освободить его от занимаемой должности. При этом он представил причины своей отставки и отметил, что не разделяет политики и существующих подходов правительства в сфере градостроительства.