Մշակույթ 13:10 01/11/2019 Հայաստան
#YerevanJazzFest2019-ի շրջանակներում ARARAT լեգենդար հայկական կոնյակը հոկտեմբերի 31-ին ներկայացրեց բրազիլուհի ջազային երգչուհի Ագաթա Իրակեմայի միակ համերգը, որը տեղի ունեցավ «Մեցցո» ակումբում:
Ագաթա Իրակեմայի ելույթները ուղեկցվեցին Հայաստանի պետական ջազ նվագախմբի կատարումներով՝ գեղարվեստական ղեկավար և դիրիժոր Արմեն Հյուսնունցի ղեկավարությամբ:
Ֆրանսիայում ծնված բրազիլուհի Ագաթա Իրակեման համաշխարհային ջազի ներկայիս ռիթմի մեջ արդարացիորեն առաջատար տեղերից է զբաղեցնում: Հայտնի բասիստ Ռուբենս Սանթանայի դուստրը սկսել է իր կարիերան վաղ հասակից և բազմիցս խոստովանել է, որ իրեն միշտ հիացրել և ոգեշնչել է Շառլ Ազնավուրի արվեստը:
«Ես շատ ուրախ եմ լինել Շառլ Ազնավուրի երկրում և շատ տպավորված եմ», - նշել է երգչուհին Հայաստանում գտնվելիս:
#YerevanJazzFest2019 -ի շրջանակներում երգչուհին հանդես եկավ հայ հանդիսատեսի համար պատրաստած հատուկ ծրագրով:
Ջազի հայկական ասոցիացիայի և Մեցցո Պրոդաքշնի հետ ստեղծագործական այս համագործակցությամբ ARARAT լեգենդար հայկական կոնյակը բացահայտում է վարպետության մյուս եզրը՝ արվեստը և լավագույն կոնյակները գնահատողներին առաջարկելով վայելել ևս մեկ անմոռանալի պահ:

Культура 13:28 01/11/2019 Армения
31-го октября легендарный армянский коньяк АРАРАТ представил единственный концерт франко-бразильской джаз певицы Агаты Иракемы в столичном клубе Mezzo в рамках #YerevanJazzFest2019.
Согласно релизу, выступление Агаты Иракемы прошло в сопровождении Государственного джазового оркестра Армении под управлением художественного руководителя и дирижера Армена Уснунца.
Родившаяся во Франции бразилианка Агата Иракема, по праву занимает одно из ведущих мест в современной пульсации мирового джаза. Дочь известного басиста Рубенса Сантаны, начала свою карьеру с юных лет и не раз признавалась, что ее всегда восхищало и вдохновляло творчество Шарля Азнавура.
«Я невероятно рада посетить страну Шарля Азнавура и очень впечатлена ею», – отметила певица в Армении.
В рамках #YerevanJazzFest2019 певица представила уникальную программу, подготовленную для армянского зрителя.
Подобной творческой коллаборацией с Армянской ассоциацией джаза и Mezzo Production легендарный армянский коньяк АРАРАТ раскрывает еще одну грань мастерства, предлагая самым взыскательным ценителям искусства и лучших коньяков насладиться еще одним неповторимым моментом.