Մշակույթ 13:10 01/11/2019 Հայաստան
#YerevanJazzFest2019-ի շրջանակներում ARARAT լեգենդար հայկական կոնյակը հոկտեմբերի 31-ին ներկայացրեց բրազիլուհի ջազային երգչուհի Ագաթա Իրակեմայի միակ համերգը, որը տեղի ունեցավ «Մեցցո» ակումբում:
Ագաթա Իրակեմայի ելույթները ուղեկցվեցին Հայաստանի պետական ջազ նվագախմբի կատարումներով՝ գեղարվեստական ղեկավար և դիրիժոր Արմեն Հյուսնունցի ղեկավարությամբ:
Ֆրանսիայում ծնված բրազիլուհի Ագաթա Իրակեման համաշխարհային ջազի ներկայիս ռիթմի մեջ արդարացիորեն առաջատար տեղերից է զբաղեցնում: Հայտնի բասիստ Ռուբենս Սանթանայի դուստրը սկսել է իր կարիերան վաղ հասակից և բազմիցս խոստովանել է, որ իրեն միշտ հիացրել և ոգեշնչել է Շառլ Ազնավուրի արվեստը:
«Ես շատ ուրախ եմ լինել Շառլ Ազնավուրի երկրում և շատ տպավորված եմ», - նշել է երգչուհին Հայաստանում գտնվելիս:
#YerevanJazzFest2019 -ի շրջանակներում երգչուհին հանդես եկավ հայ հանդիսատեսի համար պատրաստած հատուկ ծրագրով:
Ջազի հայկական ասոցիացիայի և Մեցցո Պրոդաքշնի հետ ստեղծագործական այս համագործակցությամբ ARARAT լեգենդար հայկական կոնյակը բացահայտում է վարպետության մյուս եզրը՝ արվեստը և լավագույն կոնյակները գնահատողներին առաջարկելով վայելել ևս մեկ անմոռանալի պահ:

Society 13:27 01/11/2019 Armenia
On 31 October within the frames of #YerevanJazzFest2019 the legendary Armenian brandy ARARAT presented the only concert of Brazilian jazz singer Agathe Iracema at Mezzo club.
The performances of Agathe Iracema were accompanied by State Jazz Orchestra of Armenia under the direction of artistic director and conductor Armen Hyusnunts.
Brazilian Agathe Irakema, who was born in France, rightfully has one of the leading places in the contemporary pulsation of the international jazz. The daughter of famous bass player Rubens Santana started her career from young age and has stated several times that she has always been impressed and inspired with the art of Charles Aznavour.
"I am incredibly happy to visit Charles Aznavour's country and I am very impressed with it," said the singer in Armenia.
Within the frames of #YerevanJazzFest2019 the singer presented a unique program prepared for the Armenian audience.
With such a creative collaboration with Armenian Jazz Association and Mezzo Production the legendary Armenian brandy ARARAT is revealing the other facet of mastery suggesting the true appreciators of art and demanding connoisseurs of brandies to enjoy another unforgettable moment.