Հասարակություն 13:27 01/11/2019 Հայաստան
«Գրանդ Հոլդինգի» սեփականատեր, բարերար Կարեն Վարդանյանը 48 մլն. դրամի չորս ժամանակակից բժշկական սարքավորում է նվիրել ՀՀ ՊՆ Կենտրոնական Կլինիկական հոսպիտալին:
Շարժական գաստրոսկոպ, շարժական կոլոնոսկոպ, սոնոգրաֆ` ուլտրաձայնային հետազոտությունների համար և լապարասկոպիկ վիրահատական սարքավորում. այս սարքավորումների կարիքը հոսպիտալը շատ ուներ:
Կյանքեր փրկող սարքերն արդեն հասանելի են բուժօգնության կարիք ունեցող զինվորներին: Շարժական կոլոնոսկոպն ու գաստրոսկոպը անհրաժեշտության դեպքում հնարավոր է տեղափոխել նաև կայազորային հոսպիտալներ:

Общество 14:04 01/11/2019 Армения
Владелец корпорации «Гранд холдинг», меценат Карен Варданян передал четыре современных медицинских оборудования стоимостью 48 млн драмов в Центральный клинический военный госпиталь Министерства обороны Республики Армения.
Портативный гастроскоп, портативный  колоноскоп, сонограф – для проведения ультразвуковых исследований и лапароскопическое хирургическое оборудование: данное медицинское оборудование было крайне необходимо военному госпиталю.
Спасающее жизни оборудование уже доступно для военнослужащих, нуждающимся в медицинской помощи. При необходимости можно доставить портативный гастроскоп и  колоноскоп в гарнизонные госпитали.