ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:47 02/11/2019 Հայաստան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արսեն Թորոսյանն ամեն ինչ անում է, որ կյանքի կոչի իր երազանքների նախագիծը՝ հակածխախոտային օրենքը։ Նա հանդիպումներ է նախաձեռնել ընդդիմադիր ֆրակցիաների հետ, որպեսզի նախագծի լոբբինգն անի։ Երեկ փակ հանդիպում է կայացել ԲՀԿ-ականների հետ։
Թորոսյանը, բնականաբար, հիմնավորել է իր տեսակետը, ԲՀԿ-ականները նրան փոխանցել են, որ դեռ վերջնական որոշում չունեն, թե նախագծի վերաբերյալ ինչ դիրքորոշում են հայտնելու, և նախարարի պատասխաններից հետո թերևս կձևավորվի այդ դիրքորոշումը։ Հարցեր են հնչել խնդրի թե՛ տնտեսական, թե՛ առողջապահական բաղադրիչների մասին։
Հիշեցնենք, որ վերջերս էլ նա հանդիպում էր ունեցել «Իմ քայլի» հետ, որը, սակայն, մեծ հաշվով տապալվել էր, քանի որ 88 հոգանոց խմբակցությունից հաշվված մարդիկ էին մասնակցել։ Լուրեր էին շրջում, որ նման հրահանգ է տվել ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, որն իր սանիկի՝ Նարեկ Զեյնալյանի հետ, շարունակական պայքարի մեջ է առողջապահության նախարարի հետ»:

Пресса дня 12:22 02/11/2019 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что Арсен Торосян делает все возможное, чтобы претворить в жизнь проект своей мечты – антитабачный закон. Он инициировал встречи с оппозиционными фракциями, чтобы пролоббировать закон. Вчера состоялась закрытая встреча с фракцией «Процветающая Армения».
Арсен Торосян, естественно, обосновал свою точку зрения, представители «Процветающей Армении» сказали ему, что у них пока нет окончательного решения и окончательная позиция по законопроекту будет сформирована после ответов министра. Были озвучены вопросы и об экономической, и здравоохранительной составляющей этого вопроса.
Напомним, недавно Арсен Торосян провел встречу также с депутатами фракции «Мой шаг», которая, по большому счету, провалилась, поскольку из фракции в составе 88 депутатов в этой встрече участвовали несколько человек. Муссировались сведения о том, что такое указание дал спикер парламента Арарат Мирзоян, который со своим крестником Нареком Зейналяном, находится в постоянной борьбе с министром здравоохранения.