Իրավունք 11:15 04/11/2019 Հայաստան
Նոյեմբերի 3-ին՝ ժամը 11։00-ի սահմաններում, ՀՀ ԱՆ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ Խդր Բրոյանի (ծնված 1972թ․, դատապատվել էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 266 հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով, 266 հոդվածի 4-րդ մասով և 268 հոդվածի 3-րդ մասով) ինքնազգացողության վատթարացման պատճառով կանչվել է շտապօգնություն։
ԱՆ քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժնից հայտնում են, որ վերջինիս անմիջապես տեղափոխել են Վաղարշապատի հիվանդանոց, իսկ ժամը 14։15-ի սահմաններում՝ «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն։ Գիշերը 02։25-ին արձանագրվել է Խ․ Բրոյանի կենսաբանական մահը։ Նախնական ախտորոշմամբ մահը վրա է հասել սրտանոթային անբավարարության պատճառով։
Փաստի առթիվ նախապատրաստվում են նյութեր։ Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։
ՔՊ-ական պատգամավոր. Բաքվում մեկնարկած դատավարությունն անհանգստություն և խորը մտահոգություն են առաջացնում

Право 11:39 04/11/2019 Армения
Накануне, 3 ноября, около 11:00, резко ухудшилось самочувствие осужденного уголовно-исполнительного учреждения «Армавир» министерства юстиции Армении Хдра Брояна (1972 г.р.), была вызвана бригада «скорой помощи».
Как сообщают из Уголовно-исполнительной службы Минюста Армении, Броян был сразу доставлен в больницу Вагаршапата, затем (около 14:15) – в ереванский МЦ «Эребуни». Около 02:25 в ночь на 4 ноября была констатирована биологическая смерть Брояна. По предварительному диагнозу, смерть наступила вследствие сердечно-сосудистой недостаточности.