Տնտեսություն 19:37 07/11/2019 Աշխարհում
2019-ի 8 ամիսների ընթացքում Ուկրաինայի և Հայաստանի Հանրապետության միջև ապրանքաշրջանառությունը  կազմել է 92,59 միլիոն դոլար և, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, նվազել է 10 տոկոսով: Այս մասին AnalitikaUA.net- ին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ-ում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Դենիս Ավտոնոմովը:
Դիվանագետի խոսքով ՝ այս իրավիճակը բացատրվում է առևտրի ցուցանիշների  թռիչքային բարձրացմամբ  2018 թվականին, երբ «Տուրբոատոմ» ՓԲԸ-ն (Խարկով) սարքավորումներ   մատակարարեց Մեծամորի ԱԷԿ-ին:
«Միևնույն ժամանակ, այս տարի մենք արձանագրում ենք  Ուկրաինայից մսի պաշարների գրեթե կրկնակի աճ, ավելացել  են դեղագործական ապրանքները, իսկ ուկրաինական կաթի  փոշուն  ավանդաբար վստահում են հայ արտադրողները: Ինչ վերաբերում է Հայաստանից Ուկրաինա ներմուծմանը, ապա դրա մեծ մասը կոնյակ է», - նշել է Ավտոնոմովը:

Economy 20:41 07/11/2019 Armenia
The trade turnover between Armenia and Ukraine has dropped by 10% over the past 8 months, Charge d’Affaires of Ukraine in the Republic of Armenia Denis Avtonomov told in an interview with AnalitikaUA.net.
In the diplomat’s words, the decrease is explained by the sharp hike in trade in 2018 when Ukrainian turbine maker Turboatom supplied equipment for the modernization of Armenian Nuclear Power Plant’s turbines.
“At the same time we can record increase in supplies of meat, medical products from Ukraine. The Armenian producers traditionally trust the Ukrainian powdered milk. As to the export of Armenian products to Ukraine the major portion of it is the Armenian cognac,” Avtonomov said.