Հասարակություն 14:09 14/11/2019 Հայաստան
Նոյեմբերի 17-ին Ադրբեջան կայցելեն 5-6 հոգուց կազմված հայ լրագրողների խումբը։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական կայքերը։ Համաձայն աղբյուրների, նոյեմբերի 18-19-ին էլ սպասվում է ադրբեջանցի լրագրողների այցը Հայաստան։
Տեղեկությունը ճշտելու համար Panorama.am-ը կապ հաստատեց ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանի հետ, որը սակայն, ոչ հաստատեց, ոչ հերքեց այս տեղեկությունը։
Նշվում է՝  2019-ի հոկտեմբերի 31-ին ՌԴ Արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գրեմինգերի հետ բանակցություններից հետո հայտնել էր, որ ղարաբաղյան հակամարտության կողմերը, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի միջնորդությամբ, քննարկել են «լրագրողների փոխադարձ ուղևորությունների հարցը՝ իրավիճակը փոքր-ինչ մեղմելու և վստահության մթնոլորտին նպաստելու համար»:
Հիշեցնենք նաև, որ 2019թ.ի ապրիլի 15-ին Մոսկվայում Ռուսաստանի նախաձեռնությամբ կայացած Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ԱԳ նախարարների հանդիպումից հետո, որին նաև մասնակցել էին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն ու ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչը, հայտարարության մեջ, ի թիվս այլի, ասվում էր, որ նախարարները պատրաստակամություն են հայտնել գործնական միջոցեր ձեռնարկել մարդկանց միջև շփումների հաստատման ուղղությամբ, այդ թվում ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների փոխադարձ այցելությունների միջոցով:

Society 14:48 14/11/2019 Armenia
A group of reporters from Armenia will pay a visit to Baku on November 17, according to Azerbaijani media reporters.
Azerbaijani journalists, in turn, are reportedly set to visit Armenia on 18-19 November.
Panorama.am contacted Armenian Foreign Ministry spokeswoman Anna Naghdalyan for comments, but the official neither confirmed nor denied the reports.
After talks with OSCE Secretary General Thomas Greminger, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov announced on 31 October the parties to the Nagorno-Karabakh conflict, under the mediation of the OSCE Minsk Group, had discussed "the issue of mutual visits of journalists in an effort to slightly ease the situation and contribute to the atmosphere conducive to peace.”
A statement following the meeting of Armenian, Azerbaijani and Russian foreign ministers in Moscow on 15 April in attendance of the OSCE Minsk Group co-chairs and personal representative of the OSCE chairperson-in-office, said, among other things, the ministers expressed their willingness to “start concrete work on establishing contacts between people, including through mutual visits of media representatives.”