Քաղաքական 16:04 18/11/2019 Հայաստան
Բարձրագույն դատական խորհուրդը Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում առաջարկել է Արամայիս Փաշինյանի թեկնածությունը:
ԱԺ-ում հանձնաժողովի անդամների հարցի քննարկման ժամանակ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սարգիս Խանդանյանը թեկնածուին հարց ուղղեց. «Դուք ազգակցական կապ ունե՞ք վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ԱԺ պատգամավոր Սիփան Փաշինյանի հետ»։
«Անձամբ չեմ ճանաչում վարչապետին և Սիփան Փաշինյանին։ Երբևէ չեմ հանդիպել, չեմ զրուցել, որևէ խոսակցություն չեմ ունեցել ոչ անձամբ, ոչ միջնորդավորված, ավելին ասեմ՝ երբևէ նույն սենյակում չենք գտնվել, ազգակցական կապ չունեմ։ Համենայն դեպս ինձ հայտնի ազգակցական կապ չկա»,- պատասխանեց Արամայիս Փաշինյանը։

Политика 17:05 18/11/2019 Армения
Высший судебный совет Армении выдвинул кандидатуру Арамаиса Пашиняна на должность члена Комиссии по предотвращению коррупции.
Во время обсуждения вопроса в Национальном Собрании Армении, депутат от фракции «Мой шаг» Саркис Ханданян адресовал вопроса кандидату: «Состоите ли вы в родственных связях с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и депутатом парламента Сипаном Пашиняном?».
«Лично не знаком с премьер-министром и Сипаном Пашиняном. Никогда с ними не встречался, не общался, ни лично, ни при посредничестве не общался с ними, скажу более того – даже не находился с ними в одной комнате, родственных связей нет. В любом случае, нет известной мне родственной связи», – ответил Арамаис Пашинян.