ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:15 21/11/2019 Հայաստան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գագիկ Ծառուկյանին օրերս հրավիրել են Մոսկվա՝ քաղաքական շրջանակների հետ հանդիպումների։ Նա երկար չի մնացել, ընդամենը 1-2 օր, և երեկ արդեն վերադարձել է։ Մեր մոսկովյան աղբյուրներն ասում են, որ այցի նպատակը եղել է Ծառուկյանին և ԲՀԿ-ին «դուխ տալը», քանզի վերջին շրջանում, հատկապես խորհրդարանում սրվել են «Իմ քայլը»-ԲՀԿ հարաբերությունները, և առաջիկայում մեծ «ճակատամարտեր» են սպասվում՝ բյուջեի հողի վրա։ Ռուսները կրկին հասկացրել են, որ Հայաստանում պետք է արմատական ընդդիմություն ձևավորվի, և ամենահարմար ուժն այդ առումով ԲՀԿ-ն է, ում իրենք պատրաստ են աջակցել։
Այցի մասին պաշտոնական հաղորդագրության մեջ ասված է, որ ՌԴ Պետդումայի իշխող «Եդինայա Ռոսիա» խմբակցության ղեկավար Սերգեյ Նևերովի հրավերով Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորած պատվիրակությունը եղել է Մոսկվայում, որտեղ մասնակցել է «ԱՊՀ անդամ պետությունների քաղաքական կուսակցությունների և դաշինքների խմբակցությունների փոխգործակցության դերը միջխորհրդարանական գործընկերության շրջանակում» թեմայով համաժողովին»:

Пресса дня 12:42 21/11/2019 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что Гагик Царукян был приглашен на днях в Москву для встреч с политическими кругами. Он остался там недолго, 1-2 дня, и вернулся вчера.
Как передают наши московские источники, цель встречи заключалась в том, чтобы «придать дух» Гагику Царукяну и партии «Процветающая Армения», поскольку в последнее время, особенно в парламенте, обострились отношения между фракцией «Мой шаг» и «Процветающей Арменией», и вскоре ожидаются большие «сражения» на почве бюджета. Россияне вновь дали понять, что в Армении должна быть сформирована радикальная оппозиция и самой удобной политической силой в данном смысле является партия «Процветающая Армения», которую они готовы поддержать.
В официальном сообщении о визите говорится, что по приглашению руководителя фракции «Единая Россия» в Государственной думе Федерального собрания РФ возглавляемая Гагиком Царукяном делегация побывала в Москве, где участвовала в  конференции «Роль взаимодействия фракций политических партий и блоков в межпарламентском сотрудничестве стран СНГ».