18:15 28/11/2019 Տարածաշրջան
Ռուսաստանը ողջունում է Ադրբեջանի և Հայաստանի լրագրողների փոխադարձ ուղևորությունները, ինչպես նաև մարդասիրական այլ գործողությունները՝ ուղղված Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցի շրջանակներում բնակչությանը խաղաղության նախապատրաստմանը: Այս մասին «ՏԱՍՍ»-ի փոխանցմամբ ասել է Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և լրատվության վարչության պետ Մարիա Զախարովան։
Զախարովան հիշեցրել է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարները 2019-ի ապրիլին Մոսկվայում կայացած հանդիպման ժամանակ, իրենց ռուս գործընկերոջ՝ Սերգեյ Լավրովի նախաձեռնությամբ, պայմանավորվել են սկսել գործնական աշխատանքներ մի շարք հումանիտար հարցերի շուրջ, ներառյալ ՝ ԶԼՄ ներկայացուցիչների փոխադարձ այցելությունները:
«Մենք վստահ ենք, որ նման մարդասիրական գործողությունները, որոնք ուղղված են բնակչությանը խաղաղության նախապատրաստմանը, պետք է շարունակվեն, և մենք անպայման կաջակցենք դրանց»,- նշել է Զախարովան:

Society 19:02 28/11/2019 Region
Russia welcomes the mutual visits of Armenian and Azerbaijani journalists as well as other humanitarian initiatives that are aimed at preparing the people to peace in the context of the NK settlement, Russian Foreign Ministry Spokeswoman Maria Zakharova said on Thursday.
According to the report by TASS news agency, Zakharova reminded that Armenian and Azerbaijani FMs had agreed at a meeting in Moscow in April 2019 to start practical steps in number of humanitarian issues, including mutual visits of journalists. The agreement had come at the initiative of Russian FM Sergey Lavrov.
“We are confident that these humanitarian initiatives which are aimed at preparing people to peace should continue and we will definitely back them,” Zakharova added, as quoted by the source.