Նկուղում հայտնաբերվել է նռնակ
Նախօրեին ժամը 15:09-ին, «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Հայկ Հովսեփյան փողոցի թիվ 9 շենքի բնակարաններից մեկում՝ արկղի մեջ, հայտնաբերվել է նռնակ, որը տեղափոխվել է շենքի նկուղ: ԱԻՆ հաղորդմամբ, դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և Քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական ջոկատը:
Պարզվել է, որ Հայկ Հովսեփյան փողոցի թիվ 11 շենքի մոտակայքում գտնվող նկուղային տարածքում հայտնաբերվել է «Ֆ-1» տեսակի նռնակ: Փրկարարներն իրականացրել են հերթապահություն՝ մինչ ինժեներասակրավորական ջոկատի մոտենալը:
Նռնակը տեղափոխվել է ՀՀ ՊՆ N զորամասի Նուբարաշենի հրաձգարան, որտեղ ՊՆ աշխատակիցների համատեղ ուժերով ոչնչացվել է:

Общество 12:23 28/11/2019 Регион
Накануне, 27-го ноября, в 15:09, в службу «911» министерства по чрезвычайным ситуациям Армении поступило сообщение о том, что в одной из квартир дома 9 улицы А. Овсепяна города Ереван в коробке была обнаружена граната, которая была переведена в подвал дома.
На место происшествия выехали один боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного управления города Ереван и инженерно-сапёрный отряд коллективного центра сил гражданской обороны Управления гражданской обороны СС МЧС РА.
Выяснилось, что на территории подвала возле дома 11 улицы А. Овсепяна была обнаружена граната типа Ф-1.
Спасатели осуществили дежурство до прибытия инженерно-сапёрного отряда.
Граната была переведена в Нубарашенское стрельбище N-ской воинской части министерства обороны РА, где была уничтожена совместно с работниками Минобороны.