Իրավունք 09:50 29/11/2019 Հայաստան
ՀՀ ԿԱ ազգային անվտանգության ծառայության և ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության կողմից համատեղ ձեռնարկված հետևողական, մեծածավալ օպերատիվ հետախուզական գործողությունների արդյունքում 2019թ․ նոյեմբերի 28-ին Երևան քաղաքում հայտնաբերվել է «Էրեբունի բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերությունից սույն թվականի նոյեմբերի 18-ին փախուստի դիմած «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ, նախկինում 7 անգամ դատապարտված, 1988թ․ ծնված, «Մաուգլի» մականունով Արայիկ Սամվելի Սարգսյանը։ Այս մասին հայտնում են ԱԱԾ մամուլ կենտրոնից:
Ա. Սարգսյանը դատապարտվել էր ազատազրկման 6 տարի 6 ամիս ժամկետով՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177 հոդվածի (Գողությունը) 3-րդ մասով։
Հրադադարի հաստատման վրա ազդեցություն է ունեցել նաև Նեթանյահունին ձերբակալելու Միջազգային դատարանի որոշումը.Արմեն Պետրոսյան

В Ереване поймали сбежавшего из больницы заключенного «Маугли»
В результате последовательных и масштабных оперативных действий, предпринятых сотрудниками Службы национальной безопасности Армении и Уголовно-исполнительной службы Министерства юстиции РА, 28 ноября в Ереване был обнаружен сбежавший 18 ноября из медицинского центра «Эребуни», ранее семь раз судимый заключенный УИУ «Нубарашен» Араик Саркисян Самвелович (1988 г.р.) по прозвищу «Маугли». Об этом сообщают из пресс-центра СНБ.
А. Саркисян (ранее 7 раз судимый) был осужден к 6 годам и 6 месяцам лишения свободы по ч. 3 ст. 177 Уголовного кодекса Армении.