19:52 29/11/2019 Հայաստան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 29-ին Մարտունի քաղաքում ներկա է գտնվել նոր բնակելի թաղամասի բացման հանդիսավոր արարողությանը:Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է բնակարանամուտ տոնող քաղաքացիներին՝ ընդգծելով, որ նոր բնակարաններ շահագործման հանձնելն առաջին հերթին ուղղված է մարդկանց սոցիալական պայմանների բարելավմանը, եւ այս քաղաքականությունը լինելու է շարունակական:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է թաղամասի նշանակությունը շրջկենտրոնի համար՝ նշելով, որ այն նաեւ նոր որակ կհաղորդի Մարտունու ճարտարապետական տեսքին:

В арцахском Мартуни состоялось открытие нового жилого квартала
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 29 ноября присутствовал на торжественной церемонии открытия нового жилого квартала в городе Мартуни. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Глава государства поздравил граждан, празднующих новоселье, подчеркнув, что сдача в эксплуатацию новых квартир направлена, в первую очередь, на улучшение социальных условий людей, и эта политика будет последовательной.
Президент Саакян отметил важное значение квартала для райцентра, добавив, что он придаст новое качество архитектурному облику Мартуни.