Հասարակություն 17:21 02/12/2019 Հայաստան
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 2-ին՝ ժամը 17:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը (Գեղարքունիքի մարզի կողմից) և Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը կցորդիչով բեռնատարների համար փակ են, մյուսների համար՝ դժվարանցանելի:
Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի-Ճամբարակ ավտոճանապարհին, Գավառ, Վարդենիս, Լոռու մարզի Սպիտակ, Ստեփանավան քաղաքներում և Արագածոտնի մարզի Ապարանի, Ծաղկահովտի տարածաշրջաններում, Շիրակի մարզում, Սյունիքի մարզի Գորայք գյուղում, «Մեղրու սար» կոչվող հատվածում տեղում է ձյուն:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին, Սյունիքի մարզի Քաջարան քաղաքում մառախուղ է:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը կցորդիչով բեռնատարների համար փակ է, մյուսների համար՝ բաց:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն` ռուսական կողմում կա  կուտակված մոտ 230 բեռնատար:

Society 19:52 02/12/2019 Armenia
Some highways are closed or difficult to pass in the territory of Armenia as of 17:00 Monday, the ministry of emergency situations said in a daily road condition update.
According to the source, Vardenyats Pass from Gegharkunik province direction and Sotk-Karvachar roadway are shut down for trailer trucks and hardly passable for light vehicles.
Snow is reported on Martuni-Tchambarak highway, Gavar, Vardenis, Spitak, Stepanavan, towns, as well as in Aparan and Tsaghkahovit regions of Aragatsotn province, in Shirak and Gorayk village of Syunik province.
According to the Roads Department of Georgia’s Ministry of Regional Development and Infrastructure, Stepantsminda-Lars highway is closed for trailer trucks.
The General Department of the Russian Ministry of Emergency Situations in North Ossetia reports 230 trucks are stuck on the Russian side of the border. The drivers are strictly recommended to use winter tires while traveling to regions.