«Հրապարակ». Կառավարության պահուստային ֆոնդի հաշվին «Արտասահմանյան պաշտոնական գործուղումներին» հատկացված գումարն կավելացնեն 95 մլն դրամով
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կառավարության երեկվա նիստի չզեկուցվող հարցերի թվում՝ 61-րդ հարցով իշխանությունը հերթական ծածուկ որոշումն է կայացրել։ Զեկուցողը եղել է ֆինանսների նախարարությունը։ Հարցը կոչվում է․ «ՀՀ 2019 թվականի պետական բյուջեում վերաբաշխում, ՀՀ կառավարության 2018 թվականի դեկտեմբերի 27-ի որոշման մեջ փոփոխություններ կատարելու և գումար հատկացնելու մասին»։
Որոշվել է ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդի հաշվին «Արտասահմանյան պաշտոնական գործուղումներին» 2019 թվին հատկացված գումարն ավելացնել 95 մլն դրամով։ Բացատրությունն այն է, որ  հատկացված գումարները չեն բավարարել։ Իսկ 2019-ին պետական բյուջեով նախատեսված է եղել 350 մլն դրամ, ընդ որում՝ կառավարության նախկինում կայացված 3 որոշումներով նշված գումարն ավելացվել է 530 մլն դրամով՝ կազմել 880 մլն: Մինչ այս պահը այդ 880-ից ծախսվել է 844.2 մլն-ն, սակայն մնացած 36 միլիոնը, պարզվում է, բավարար չէ մինչև տարեվերջ գործուղումների գնալու համար, ուստի ևս 95 միլիոն են ավելացրել: Այսինքն՝ պետական բյուջեից մոտ 2 միլիոն դոլար ծախսվել է վոյաժների վրա, ինչը փորձում են հանրությունից գաղտնի պահել»:

Пресса дня 12:47 13/12/2019 Армения
«Грапарак»: За счет резервного фонда предоставленная на заграничные официальные поездки сумма увеличена 95 млн. драмов
Газета «Грапарак» пишет, что на вчерашнем заседании правительства в числе вопросов, которые не были доложены, власти приняли очередное тайное решение по 61 вопросу. Докладывающим был министр финансов, вопрос назывался «Перераспределение в государственном бюджете Армении на 2019 год, о внесении изменений в решение правительства Армении от 27 декабря 2018 года и предоставлении средств».
Решено за счет резервного фонда увеличить предоставленную в 2019 году на «Заграничные официальные поездки» сумму на 95 млн. драмов. Обоснование в том, что выделенные суммы недостаточны. А в бюджете на 2019 года были предусмотрены 350 млн. драмов, причем, принятыми ранее тремя решениями правительства указанная сумма была увеличена на 530 млн. драмов и составила 880 млн.
До сих пор из этих 880 млн. потрачено 844.2 млн., в резервном фонде осталось еще около 36 миллионов драмов. Однако, как выясняется, что для командировок чиновников эта сумма недостаточна до конца года, посему правительство решило добавить еще 95 млн. драмов. То есть, из государственного бюджета около 2 млн. долларов потрачено на вояжи, что пытаются скрыть от общества.