Քաղաքական 12:13 14/12/2019 Հայաստան
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանն արձագանքել է ԱԺ նախկին պատգամավոր, ՀՖՖ նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի՝ հարցազրույցում հնչեցրած հայտարարությանը։
Հիշեցնենք, որ Հայրապետյանն ասել էր. «Էդ նույն Անդրանիկ Քոչարյանը, որ իմ նախկին ընկերն է եղել, տասն օր առաջ իմ ընկերներից մեկի միջոցով հորդորում էր, որ ես փախնեմ Հայաստանից, որովհետև Նիկոլը հրաման է տվել, որ ինձ բռնեն։ Նույն Անդրանիկ Քոչարյանն է ասել»։
Անդրանիկ Քոչարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Ռուբեն Հայրապետյան,
նախկին ընկերներն այլևս ընդհանուր ընկերներ չեն կարող ունենալ: Դուք ձեր շրջապատն ու ընկերներին ընտրել եք դեռևս 2008-ի մարտի 1-ից հետո և շարունակաբար հանդես եք եկել այդ շրջապատի շահերի սպասարկուի դերակատարմամբ: Այս դեպքը ևս բացառություն չէ. հերթական անգամ «սիրելի ընկերներին» հաճոյանալով` փորձում եք ձեզ անվերապահորեն ծառայություններ մատուցող լրատվականներով տարածել դատարկ կեղծիքներ:
Հավանաբար ձեր զառանցանքների պատճառն այն է, որ ոստիկանությունը ձեր բնակարան չափից դուրս «շնորհքով է ներխուժել»` չնայած դուք վաղուց ի վեր այդ մեծահոգությանը արժանի չեք, հակառակ դեպքում հիմա որևէ հնարավորություն չէիք ունենա դատարկաբանելու: Դուք, մշտապես ձեր անձնական շահի թելադրանքով ջանք չեք խնայել «ընկերություն» առաջարկելու տվյալ պահի իշխանություններին:
Ասեմ ավելին, նախաքննության ընթացքում դեռ առիթ կունենաք ասելու, թե ով է այդ «ընդհանուր ընկերը», որ ձեզ նման բան է «փոխանցել», դա էլ այն դեպքում, երբ չխախտելով գործի ընթացակարգը, ձեզ ինչ-որ բանում նախազգուշացնել կարող է միայն գործի վարույթը իրականացնող մարմինը:
Այնպես որ հանգիստ նստեք ձեր տեղը և հնարավորության դեպքում վերընթերցեք ժամանակին ձեր և Սերժ Սարգսյանի փոխհարաբերությունների վերաբերյալ գրված հոդվածները, իսկ ես ձեզ վստահեցնում եմ` հետագայում դուք անսահմանափակ ժամանակ կունենաք արժեքավոր ընթերցանությամբ զբաղվելու:

Политика 14:14 14/12/2019 Армения
Депутат Национального Собрания Армении от правящей фракции «Мой шаг» Андраник Кочарян отреагировал на прозвучавшие в интервью экс-президента Федерации футбола Армении, бывшего депутата НС Рубена Айрапетяна заявления.
Отметим, что Айрапетян сказал: «Тот же Андраник Кочарян, который раньше был моим другом, 10 дней назад через одного из моих друзей призывал, чтобы я сбежал из Армении, потому что Никол отдал приказ задержать меня. Это сказал Андраник Кочарян».
Андраник Кочарян на своей странице в Facebook написал:
«Рубен Айрапетян, у бывших друзей отныне не может быть общих друзей. Вы выбрали свое окружение и друзей еще после 1 марта 2008 года и постоянно выступали в роли обслуги интересов этого окружения. И этот случай – также не исключение: в очередной раз, угождая "любимым друзьям", пытаетесь через оказывающие вам безоговорочные услуги средства массовой информации распространять пустую ложь.
Вероятно, причина вашего бреда в том, что Полиция "ворвалась к вам в дом чересчур культурно" – хотя вы подобного великодушия уже давно не достойны, в противном случае у вас не было бы никакой возможности заниматься пустословием. Вы всегда, руководствуясь личными интересами, не жалели усилий для предложения "дружбы" находящимся в тот или иной момент у власти.
Скажу больше: во время предварительного следствия у вас еще будет повод сказать, кем является этот "общий друг", который "передал" вам такое. И это в том случае, когда не нарушая процедуру ведения дела, предупреждать вас о чем-либо может лишь осуществляющий производство орган.
Так что, спокойно сидите там, где сидели, и по возможности перечитывайте статьи, написанные в свое время о ваших с Сержем Саргсяном взаимоотношениях. А я вас уверяю – в дальнейшем у вас будет ограниченное время для того, чтобы заниматься столь ценным чтением.