Երևան-Արմավիր երթուղին սպասարկող «ԳԱԶել»ը վթարի է ենթարկվել
«911» ծառայությունն այսօր առավոտյան տեղեկություն է հաղորդվել, որ Արմավիրի մարզի Արմավիր քաղաքի վերջնամասում ավտոմեքենան գլխիվայր շրջվել է:
ԱԻ նախարարությունից հայտնում են՝ պօարզվել է, որ Արմավիր-Երևան ավտոճանապարհի 5-րդ կմ-ին «Opel Omega» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Արսեն Մ., ծնված 1997 թ.) դուրս է եկել հանդիպակաց երթևեկելի գոտի, գլխիվայր շրջվել և և բախվել Երևան-Արմավիր երթուղին սպասարկող «ԳԱԶել» մակնիշի ավտոմեքենային (վարորդ՝ Մհեր Մ., ծնված 1997 թ.):
Մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելն Արսեն Մ.-ն քաղաքացիների ուժերով դուրս է բերվել ավտոմեքենայից և տեղափոխվել Արմավիրի ԲԿ, սակայն այնտեղ մահացել է:

Society 17:32 17/12/2019 Armenia
A car turned over at the end of Armavir town, Armavir Province, the ministry of emergency situation reported, adding the information was received to “911” service at 10:63 on Tuesday.
Two fire units from the Fire and Rescue Squad of the Regional Rescue Department of the Rescue Service of MES dispatched to the scene.
It turned out that an “Opel Omega” (driver Arsen M., born in 1997) had gone into the oncoming line and turned over on the 5th km of Armavir-Yerevan highway.
Before the rescuers arrived at the scene Arsen M. had been taken out of the car by local forces and moved to the medical center of Armavir town where died.