ԱԱԾ. Քաղաքապետարանի նախկին պաշտոնյան 75 հազար դոլար կաշառք է ստացել
Ազգային անվտանգության ծառայությունը ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտել է առանձնապես խոշոր չափի կաշառք ստանալու դեպք:
Ծառայության մամուլի կենտրոնից մանրամասնում են, փաստական տվյալներ են ստացվել, որ 2009 թ. Երևան համայնքը ղեկավարող պաշտոնատար անձը քաղաքում բազմաբնակարան շենք կառուցապատող կազմակերպության հիմնադիրից՝ նրա օգտին գործողություններ կատարելու, կասեցված շինարարության վերսկսման հետ կապված խոչընդոտները վերացնելու, հարկայնությունն ավելացնելու համար, իր եղբոր միջնորդությամբ 2009 թ. ընթացքում մաս-մաս, այդ թվում նաև քաղաքապետարանի պաշտոնատար անձանց միջոցով, ստացել է առանձնապես խոշոր՝ 75 000 ԱՄՆ դոլարի չափի կաշառք, իսկ խնդիրներին վերջնական լուծում տալու նպատակով պահանջել է նաև կառուցվող շենքում Երևանի քաղաքապետարանի կարիքների համար հատկացնել 200 մ² մակերեսով բնակարան:
Քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածով առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

СНБ Армении сообщает о раскрытии случая получения взятки бывшим должностным лицом мэрии Еревана
Служба национальной безопасности (СНБ) Армении в результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий и следственных действий раскрыла случай получения взятки в особо крупных размерах. Подробности представляет пресс-центр СНБ Армении.
В частности, получены фактические данные о том, что должностное лицо, руководившее в 2009 году общиной Ереван, из фонда организации-застройщика многоквартирного здания в городе, за совершение действий в пользу нее, устранение препятствий, связанных с возобновлением приостановленного строительства, для повышения этажности здания, при посредничестве своего брата, в течение 2009 года по частям, в том числе посредством должностных лиц мэрии, получило взятку в размере 75 тыс. долларов, а для окончательного решения проблем потребовал для нужд мэрии Еревана выделить в возводимом здании квартиру площадью в 200 кв.м..
По данному факту в следственном департаменте СНБ РА возбуждено уголовное дело. Ведется предварительное следствие.