Տնտեսություն 15:17 19/12/2019 Հայաստան
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է իր հաճախորդներին ինքնուրույն, առանց Բանկ այցելելու և անգամ առանց Կոնտակտային կենտրոն զանգահարելու, լրացնել դրամական փոխանցումներ ստանալու հայտ Բանկի պաշտոնական կայքում` online տարբերակով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկից  մանրամասնում են, որ բանկի պաշտոնական կայքում հայտ լրացնելով` հաճախորդները կարող են ստանալ Unistream, MoneyGram, Converstransfers, Intelexpress, TelCell և BEST համակարգերով ուղարկված դրամական փոխանցումները ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի MasterCard/Visa քարտերին:
Դրամական փոխանցում ստանալը կտևի հաշված րոպեներ: Հայտը լրացնելու համար անհրաժեշտ է մուտք գործել Բանկի պաշտոնական կայք՝ www.vtb.am հասցեով, և լրացնել հետևյալ պահանջվող տեղեկատվությունը `
• Ազգանուն / Անուն
• Դրամական փոխանցման ծածկագիր
• Փոխանցման գումար և արժույթ (նաև փոխանցման ստացման նախընտրելի արժույթ)
• Քարտի համար
• Բջջային հեռախոսահամար
Փոխանցման գումարը քարտին հաշվեգրելուց հետո հաճախորդը կարող է գումարը ստանալ ՀՀ դրամով անվճար/առանց միջնորդավճարի` ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բանկոմատներից կամ արտարժույթով՝ մասնաճյուղերի տարածքում:
Հիշեցնենք, որ VTB-Transfer քարտերի քարտապանները (քարտը հատուկ նախատեսված է արտերկրից հաճախ դրամական փոխանցումներ ստացող հաճախորդների համար) կարող են օգտվել հետևյալ արտոնություններից.
• արտարժույթի փոխարկման արտոնյալ փոխարժեք՝ դրամական փոխանցումը քարտին ստանալու պահին,
• մինչև 1 միլիոն ՀՀ դրամ գումարի չափով վարկային գիծ ստանալու  հնարավորություն` ելնելով դրամական փոխանցումների ստացման պատմությունից:
VTB-Transfer քարտի սպասարկման ամսական վճարը կազմում է ընդամենը 60 ՀՀ դրամ, եթե հաճախորդը ստանում է ամիսն առնվազն 1 դրամական փոխանցում:
Կայքի միջոցով փոխանցումների վերաբերյալ մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ Բանկի մասնաճյուղերում, www.vtb.am Բանկի պաշտոնական կայքում, ինչպես նաև՝ զանգահարելով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Экономика 15:15 19/12/2019 Армения
Банк ВТБ (Армения) предлагает своим клиентам, не посещая Банк и даже не обращаясь в Контактный центр, самостоятельно заполнять заявку на получение денежных переводов на официальном сайте Банка в режиме онлайн.
Заполнив короткую заявку на официальном сайте Банка, клиенты могут получать денежные переводы на карты Mastercard/Visa Банка ВТБ (Армения), отправленные по системам Unistream, MoneyGram, Converstransfers, Intelexpress, TelCell, БЭСТ.
Получение денежного перевода займёт считанные минуты. Для заполнения заявки на выплату денежного перевода необходимо зайти на официальный сайт Банка по адресу www.vtb.am и заполнить следующую информацию:
• Фамилия/Имя получателя денежного перевода
• Код денежного перевода
• Сумму и валюту перевода (также предпочитаемую валюту получения перевода)
• Номер карты
• Мобильный номер
После зачисления денежного перевода на карту клиент может получить сумму без комиссий/бесплатно посредством 190 банкоматов Банка ВТБ (Армения) в драмах РА или в филиалах Банка, если сумму требуется получить в инвалюте.
Как напоминается, держатели карт VTB-Тransfer (карты предназначены специально для клиентов, часто получающих денежные переводы из за рубежа) в процессе получения денежного перевода на карту могут воспользоваться следующими льготами:
• льготный курс конвертации в момент зачисления перевода на карту,
• возможность получения кредитной линии до 1 млн. драмов РА на основании истории получения денежных переводов.
Ежемесячная комиссия за обслуживание карты VTB-Тransfer составляет всего 60 драмов РА, если клиент ежемесячно получает мин. 1 денежный перевод на карту.
Подробную информацию о переводах через сайт можно узнать в филиалах Банка ВТБ (Армения), на официальном сайте www.vtb.am и в Контактном центре Банка по номеру 87-87.