Հասարակություն 12:22 21/12/2019 Հայաստան
Դեկտեմբերի 21-ին բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Սևանի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ «շմոլ գազից սուր թունավորում» ախտորոշմամբ բուժօգնության է տեղափոխվել Սևանի Էներգետիկների փողոցի մեկ տան երեք բնակիչ։
Ոստիկանությունից հայտնում են՝ մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նրանք թունավորվել են իրենց տանը տեղադրված գազի ջեռուցման վառարանի ծխատար խողովակից արտանետված շմոլ գազից: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Նախապատրաստվում են նյութեր:
Նշենք, որ շմոլ գազի հետևանքով վերջին մեկ ամսվա ընթացքում հանրապետությունում գրանցվել են մի քանի դեպքեր ողբերգական ավարտով։

Общество 12:54 21/12/2019 Армения
21 декабря из медицинского центра в отдел полиции Севана поступило сообщение, что с признаками «острого отравления угарным газом» в медучреждение доставлены трое жителей дома, расположенного на улице Энергетиков города Севан.
Из Полиции сообщают, выехавшая на место оперативная группа выяснила, что они отравились угарным газом, вследствие утечки газа из установленной в доме газовой печи для отопления. Назначена судебно-медицинская экспертиза.
Подготавливаются материалы.
Отметим, что вследствие отравления угарным газом за последний месяц в Республике зафиксировано несколько случаев летального исхода.