Իրավունք 11:19 26/12/2019 Հայաստան
Դեկտեմբերի 26-ին՝ ժամը 00։05-ի սահմաններում, ԱՆ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ Արթուր Սերգեյի Կարապետյանի (ծնված 1988թ., նախկինում 5 անգամ դատապարտված) ինքնազգացողության վատթարացման պատճառով կանչվել է շտապօգնություն։ Այս մասին հայտնում են ԱՆ քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժնից։
Ըստ աղբյուրի, ժամը 00։20-ի սահմաններում Ա․ Կարապետյանը տեղափոխվել է «Վաղարշապատ» ԲԿ, որտեղ և գրանցվել է նրա կենսաբանական մահը։ Նախնական ախտորոշումը՝ սրտի հանկարծակի կանգ։
Դատապարտյալի մահվան պատճառը ճշտելու նպատակով կատարվում է քննություն, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։

Право 13:05 26/12/2019 Армения
26 декабря, около 00:05, ввиду ухудшения самочувствия содержащегося в уголовно-исполнительном учреждении «Армавир» министерства юстиции Армении осужденного Артура Сергеевича Карапетяна (1988 года рождения, ранее судимого 5 раз) была вызвана «Скорая помощь», сообщают из Уголовно-исполнительной службы Минюста РА.
Примерно в 00:20 А.Карапетян был доставлен в медцентр «Вагаршапат»,  где была констатирована его биологическая смерть. Предварительный диагноз – внезапная остановка сердца.
Для установления причины смерти осужденного ведется следствие, назначена судебно-медицинская экспертиза.