Հասարակություն 18:28 10/01/2020 Հայաստան
ԱԻՆ շարահրապարակում տեղի է ունեցել  ԱՄՆ դեսպանատան կողմից ԱԻՆ-ին նվիրաբերված հրդեհաշիջման համար նախատեսված շուրջ 1500 միավոր գույքի և գործիքների (102.000 ԱՄՆ դոլար արժողությամբ) հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
ԱԻ նախարարությունից հայտնում են, որ ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Լի Թրեյսին գոհունակությամբ արձանագրել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության և ԱԻՆ-ի միջև առկա համագործակցության բարձր մակարդակը:
Տիկին Լի Թրեյսին  հույս է հայտնել, որ նվիրաբերված գույքը և գործիքները կնպաստեն ԱԻՆ Փրկարար ծառայության կարողությունների ավելացմանը:
«1500 միավոր հրդեհաշիջման գործիքները, որոնք նախատեսված են վայրի բնության հրդեհների դեմ պայքարելու համար, կնպաստեն նման հրդեհներին արձագանքելու ու հետևանքները մեղմացնելու կարողությունների զարգացմանը Հայաստանում։ Այս նվիրատվությունը Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների սերտ հարաբերությունների հերթական օրինակներից մեկն է»,- մասնավորապես նշել է տիկին Լի Թրեյսին:

Society 19:23 10/01/2020 Armenia
A solemn donation ceremony of 1500 units of fire extinguishing equipment took place at the ministry of emergency situations on Friday. As the press department at the ministry reported, the donation worth of $102.000 was made by the US Embassy in Yerevan.
The event was attended by the US Ambassador to Armenian Lynne Tracy who praised the long-established high-level cooperation between the Embassy and the Ministry of Emergency Situations. Ambassador Tracy expressed hope that the donated equipment and devices will contribute to the increase of the capacities of the MES Rescue Service.
The Ambassador also noted that the equipment is aimed at combating wildfire, will help to swift response during emergencies and mitigate the possible consequences, adding the donation is another example of close relations between Armenia and the United States.