Հասարակություն 09:38 10/01/2020 Հայաստան
Այսօր ժամը 05:39-ին «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևանի Ամերիկյան փողոցի թիվ 109 հասցեում գտնվող Վերականգնողական կենտրոնում: Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից երկու մարտական հաշվարկ և Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խումբը:
ԱԻՆ հաղորդմամբ, պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է Ամերիկյան փողոցի թիվ 109 հասցեում գտնվող «Հանրապետական մանկական վերականգնողական կենտրոն» ՓԲԸ-ի երրորդ մասնաշենքի 1-ին հարկի ննջասենյակներից մեկում: Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 05:57-ին, մարվել՝ 06:15-ին: Ամբողջությամբ ծխահարվել է ննջասենյակը (մոտ 12 քմ) և մասամբ այրվել՝ գույքը:
Տարհանվել են 2 աշխատակից և 10 երեխա. Ռոման Է.-ին (ծնված 1997 թ.) շտապօգնության աշխատակիցները տեղում ցուցաբերել են համապատասխան բուժօգնություն:

Society 11:41 10/01/2020 Armenia
A fire erupted at the Republican Paediatric Rehabilitation Center in Yerevan, Armenia's capital, in the early hours of Friday, the Ministry of Emergency Situations reported.
Two fire and rescue teams of the ministry, as well as the emergency response group of the National Center for Crisis Management were dispatched to the scene after the 911 hotline received a fire report at 5:39am.
The fire is reported to have broken out in one of the bedrooms on the first floor of the center’s third building.
Two employees and 10 children had to be evacuated in the wake of the fire, which was contained at 5:57am and put out at 6:15am.