Հասարակություն 14:20 16/01/2020 Հայաստան
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 16-ին՝ ժամը 14:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը և Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը փակ են բեռնատարների, դժվարանցանելի՝  մյուս ավտոմեքենաների համար:
Փակ է Հ-31 ավտոճանապարհի Հարթաշեն-Տաշիր հատվածը:
Սյունիքի մարզի Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի Շուռնուխ-«Կատարի» հատվածում առկա է մերկասառույց:
Գեղարքունիքի մարզում (բացառությամբ Մարտունի և Վարդենիս քաղաքների), Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին, Կոտայքի մարզի Չարենցավան և Հրազդան քաղաքներում, Սյունիքի և Տավուշի մարզերում, Արագածոտնի մարզի Ապարան, Թալին, Լոռու մարզի Ստեփանավան քաղաքներում տեղում է ձյուն:

Society 16:03 16/01/2020 Armenia
Some highways are closed or difficult to pass in the territory of Armenia as of 2pm Thursday, January 16, the Ministry of Emergency Situations reported.
Vardenyats Pass and Sotk-Karvachar highway are closed for trailer trucks and difficult to pass for other types of vehicles.
Hartashen-Tashir section of H 31 highway is shut down.
Shurnukh-"Katari" section of Goris-Kapan highway of Syunik Province is covered with black ice.
Snowfalls are reported in in Gegharkunik Province (except Martuni and Vardenis towns), on Sotk-Karvachar highway, in the towns of Charentsavan, Hrazdan (Kotayk Province), Aparan, Talin (Aragatsotn Province), Stepanavan, Vanadzor and Alaverdi (Lori Province), as well as in Syunik and Tavush Provinces.