Քաղաքական 09:46 22/01/2020 Տարածաշրջան
Իրանի խորհրդարանի պատգամավոր Ահմադ Համզեհը հայտարարել է 3 միլիոն դոլար պարգևի մասին, որը կստանա նա, «ով կսպանի Թրամփին»: Այս մասին գրում է euronews-ը։
Համզեհը Քերման նահանգի Քահնուջ քաղաքի պատգամավորն է: Քերմանը Ղասեմ Սոլեյմանիի հայրենի քաղաքն է, որը սպանվեց ԱՄՆ-ի անօդաչուի կողմից հունվարի 3-ին Իրաքում:
«Ես Քերմանի ժողովրդի անունից հայտարարում եմ, որ բոլոր քերմանցիները Հաջ Ղասեմի (Սոլեյմանիի) զինծառայողներ են, և բոլորս էլ վախ չունենք նահատակվելու: Մենք 3 միլիոն դոլար կանխիկ փող ենք տալիս նրան, ով կսպանի Թրամփին», - ասել է Համզեհը՝ երեքշաբթի խորհրդարանում ունեցած իր ելույթի ժամանակ։
Նա սպառնացել է Միացյալ Նահանգներին և տարածաշրջանում գտնվող նրա ռազմակայաններին ու դեսպանություններին և ասել. «Դուք կճաշակեք այս իրողությունը, որ նահատակ Ղասեմ Սոլեյմանին ավելի վտանգավոր է, քան Հաջ Ղասեմ Սոլեյմանին»:

Ahmad Hamzeh, an Iranian MP has announced a 3 million dollar reward to “whoever kills Trump”, Euronews reports.
Hamzeh is the MP for Kahnuj city in Kerman province. Kerman being the hometown of Qassem Soleimani, the head of Iran's Quds Force who was killed by a U.S. drone on January 3 in Iraq.
“I declare on behalf of the people of Kerman that all Kermanis are soldiers of Haj Qassem (Soleimani) and we all have no fear of being martyred. We give $3 million in cash to anyone who kills Trump” said Hamzeh, in his speech in parliament Tuesday according to Icana, Iran's parliament news agency.
He threatened the United States and its military bases and embassies in the region and said: "You'll taste this reality that Martyr Qassem Soleimani is more dangerous than Haj Qassim Soleimani." His implication is the military leader is more powerful in death than he was before he was killed.