Քաղաքական 13:37 22/01/2020 Հայաստան
«Լուսավոր Հայաստան» խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը հայտարարում է՝ մարդկային հարաբերությունների որևէ մեկի հետ սուրճ խմելու բարդույթ չունի։ Կարող է խմել ու խմել է իր հետ աշխատած բոլոր գործընկերների, այդ թվում Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
Հայտարարությամբ նա արձագանքեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Ռուբեն Ռուբինյանի՝ իրեն ուղղված հորդորին։
«Նախորդ իշխանությանն ուղղված ամենավատ ձևակերպումներն իրենք են տալիս։ Բայց այդ նույն իշխանության, Դավիթ Հարությունյանի տեքստերով երեկ ԱԺ-ում նախագծեր էին մերժում։ Դա է մեզ հիշեցրել»,-լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը։
Նա իր գործընկեր Ռուբեն Ռուբինյանին նաև հիշեցրեց, որ Ռուբինյանը վերջերս  է խնդրել ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի հետ հանդիպում։
«Հանդիպել էր Թուֆենկյան հյուրանոցում, սուրճ էր խմել Աշոտյանի հետ։ Աշոտյանին խնդրել էր, աջակցի, որ  Հանրապետականները դեմ չլինեն՝ իրենք EPP-ի (ԵԺԿ-խմբ.) անդամ դառնան։ Դա վերջերս է եղել։ Այսինքն, էդ սուրճ խմողն ինքն է։ Լատենտ սուրճ խմող։ Սուրճ խմողն ինձ մեղադրում է սուրճ խմելու մեջ։ Ես խնդիր չունեմ, ես կարամ բոլորի հետ սուրճ խմեմ։ Իր հետ չեմ խմում, դրանից է նեղված, ասեն Ռուբինյանի հետ ի՞նչ խոսաս, ինչի՞ց խոսաս, ի՞նչ քննարկեմ իր հետ»,-ասաց նա։
Մարուքյանի խոսքով, Ռուբինյանը մեկ անգամ չէ, որ դիմել է ՀՀԿ-ի օգնությանը, և լավ է արել։
«Բայց որ նա ցանկանում է դա դարձնել քաղաքական զենք ու կիրառել իմ վրա, պետք է  հիշի, որ ամենաթարմ սուրճ խմածն ինքն է»,-նշեց պատգամավորը։

Политика 16:20 22/01/2020 Армения
Руководитель фракции Национального Собрания Армении «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян заявил, у него нет комплексов в вопросе человеческих отношений, в том числе, в кофепитии с кем-либо. По его словам, он может выпить кофе и пил кофе со всеми коллегами, с которыми работал ранее, в том числе, с Николом Пашиняном.
С подобным заявлением он ответил на адресованный ему призыв депутата от фракции «Мой шаг» Рубена Рубиняна.
«Самые негативные формулировки против прежней власти делают именно они. Но текстам той же власти, того же Давида Арутюняна вчера в парламенте отклоняли законопроекты. Именно это нам напомнило о бывших», – заявил в беседе с журналистами оппозиционный депутат.
Он напомнил своему коллеге Рубену Рубиняну о том, что именно он недавно просил зампредседателя РПА Армена Ашотяна о встрече.
«Встретились в гостинице “Туфенкян”, выпили кофе с Ашотяном. И он попросил Ашотяна поддержки, чтобы представители РПА не выступили против того, чтоб они стали членами Европейской народной партии. И это было недавно. Иными словами, именно он выпивал кофе. Любитель латте. Так вот, любитель попить кофе обвиняет меня в кофепитии? У меня нет никаких проблем, я могу выпить кофе с любым. С ним не пью кофе, вот он и обижается, поскольку беседа с ним неинтересна. О чем беседовать, что обсуждать с Рубиняном?» – отметил парламентарий.
По словам Марукяна, Рубинян не первый раз обращается за помощью к РПА, и, кстати, хорошо делает.
«Но то, что он желает превратить это в политическое оружие и применить против него, то должен помнить, что самый свежий кофе выпил именно он», – добавил Э. Марукян.