Իրավունք 19:00 24/01/2020 Աշխարհում
Արևելյան Երուսաղեմում Բեյթ Սաֆաֆա շրջանում անհայտ անձիք հրկիզել են մզիկիը՝ թողնելով պատին ագրեսիվ բովանդակությամբ գրություն:  Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնել է իսրայելական ոստիկանությունը:
«Ստացվել էր գրաֆիտիի մասին հաղորդագրություն, որը հայտնաբերվել է պատի վրա, բացի այդ մզկիթի հարակից սենյակը հրկիզվել է: Ոստիկանությունը հետաքննում է դեպքը, հավաքվում են ապացույցները»,- նշվում է հաղորդագրությունում:
Ոստիկանությունում նշում են, որ շենքին հասցվել է  աննշան վնաս:
«Կասկած կա, որ դա այսպես կոչված «տագ մեհիր» ակցիան է: Դա հիմնական վարկածն է, որը մենք ստուգում են»,- հայտարարել են ոստիկանությունից:
Այսպիսի միջադեպերում սովորաբար կասկածում են ծայրահեղ աջ հրեական շրջանակների ներկայացուցիչները: Մահմեդական և քրիստոնեական օբյեկտները Իսրայելում, Արևելյան Երուսաղեմում, Արևմտյան ափին, պաղեստինցիների և իսրայելցի արաբների ունեցվածքը և նույնիսկ իսրայելական բանակի բազաները բազմաթիվ անգամ դարձել են նման գործողությունների թիրախ, որոնք ծայրահեղ աջերը կոչում են տագ մեհիր» (եբրայերեն «գինը»):

Society 19:24 24/01/2020 World
Israeli police said on Friday they are investigating after a “room was ignited” in a mosque on the outskirts of Jerusalem and Hebrew graffiti was found on an outside wall, The Associated Press reported.
The graffiti was hard to make out but appears to have been left by ultranationalist Israelis. One part read, “Demolishing (for) Jews? Demolishing enemies!” an apparent reference to the dismantling of settler outposts in the West Bank.
The source added that the mosque is in the Arab neighborhood of Beit Safafa, in annexed east Jerusalem.
Regardless of the site's political affinity, the compound is one of the key structures of Islamic architecture, as it is one of the first Islamic monuments of decorative, structural, and religious importance.