Տնտեսություն 12:01 31/01/2020 Հայաստան
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է բազմապատկել Ձեր ՀՀ դրամով խնայողությունները`  պահելով այն ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից առաջարկվող կուտակային հաշիվներում:
Կուտակային հաշվում առկա միջոցները կարող են համալրվել և ելքագրվել ցանկացած ժամանակ, առանց կուտակված տոկոսագումար կորցնելու` ապահովելով տարեկան 1.5% - 9.5% տոկոսադրույք:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կուտակային հաշիվն անժամկետ խնայատուփ է, որն իր մեջ համատեղում է ավանդի անվտանգությունը և բանկային հաշվի ճկունությունը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կուտակային հաշվի հիմնական պայմաններն են.
• հաշվի անվճար բացում
• նվազագույն և առավելագույն գումարի բացակայություն
• առանց սահմանափակումների միջոցների համալրում և ելքագրում
• ամսական հաշվի սպասարկում` անվճար, եթե օրացուցային ամսվա ընթացքում կուտակային հաշվի ամենօրյա մնացորդը կազմել է 10,000 ՀՀ դրամ կամ ավել: Հակառակ դեպքում` 390 դրամ
• տոկոսների վճարում` ամսական կապիտալիզացիայով
• ամսական տոկոսադրույքը հաշվարկվում է վերջին երեք ամիսների (ներառյալ ընթացիկ ամսվա) կուտակային հաշվի նվազագույն կանխիկ մնացորդի հիման վրա և կապիտալացվում է հաշվի փաստացի մնացորդի վրա:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկից հայտնում են, որ կուտակային հաշիվ կարող եք բացել՝ այցելելով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 72 մասնաճյուղերից մեկը կամ օգտվել Վիդեո Բանկ ծառայությունից:
Կուտակային հաշիվը համալրելը նույնքան հեշտ և հարմար է, որքան այն բացելը` Մոբայլ/ Ինտերնետ Բանկ, Վիդեո Բանկ ծառայությունների միջոցով, ինչպես նաև ավելի քան 4,000 վճարային տերմինալների միջոցով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր հաճախորդներին առաջարկում է իրենց կուտակային հաշիվները համալրել ավտոմատ կերպով` Պարբերական վճարման  հանձնարարական ծառայության միջոցով, որն ապահովում է ծառայության ավելի հարմարավետ օգտագործումը: Պարբերական վճարման  հանձնարարական ծառայություն կարելի է ձևակերպել Կուտակային հաշիվը բացելու պահին՝ դրանով իսկ Բանկին հանձնարարելով հատուկ հաճախականությամբ (ամսական, եռամսյակային և այլն)` ավտոմատ համալրել հաճախորդի կուտակային հաշիվը այլ հաշիվների մուտքերից (աշխատավարձ, վարձավճարներ և այլ):
Որքան մեծ է Կուտակային հաշվի մնացորդը և որքան երկար է գումարը պահպանվում հաշվին, այնքան բարձր է տոկոսադրույքը: Կուտակային հաշվի տարեկան տոկոսադրույքը կազմում է 1,5% - 9,5% ՀՀ դրամով՝ կախված ժամկետից և գումարի չափից:
Կուտակային հաշիվ բացելու վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկություններ կարող եք ստանալ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բոլոր մասնաճյուղերում, պաշտոնական կայքում` www.vtb.am կամ Բանկի կոնտակտային կենտրոնում՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) предлагает открыть накопительный счёт на выгодных условиях
Банк ВТБ (Армения) предлагает приумножать свои сбережения в драмах РА, сохраняя свои средства на Накопительном счёте.
Согласно релизу, средства на Накопительном счёте можно пополнять и снимать в любое время, без потери накопленных процентов, обеспечивая годовую ставку 1.5%-9.5%.
Накопительный счёт Банка ВТБ (Армения) – это копилка с неограниченным сроком действия, которая объединяет безопасность вклада и гибкость банковского счёта.
Основные условия Накопительного счёта Банка ВТБ (Армения):
• открытие счета – бесплатно
• отсутствие минимальной и максимальной суммы взноса
• пополнение и снятие средств со счета: без ограничений
• ежемесячное обслуживание счета – бесплатно, если в течение календарного месяца ежедневный остаток денежных средств на Накопительном счете был 10 000 драмов РА и выше. В обратном случае, комиссия за обслуживание счёта составляет 390 драмов РА
• выплата процентов – ежемесячно с капитализацией
• ежемесячные проценты рассчитываются на сумму минимального остатка денежных средств Накопительного счета за последние три месяца (включая текущий месяц) и капитализируются к фактическому остатку счета.
Открыть Накопительный счёт можно, посетив один из 72-х филиалов Банка ВТБ (Армения), или воспользоваться дистанционной услугой - Видео Банк.
Пополнить Накопительный счёт также легко и удобно, как и открыть: посредством Мобильного/Интернет Банка, услуги Видео Банк, а также при помощи более 4 000 платёжных терминалов по всей стране.
Своим клиентам Банк ВТБ (Армения) предлагает пополнять накопительные счета автоматически, посредством услуги Периодического платежного поручения, что обеспечивает более комфортное пользование услугой. Периодическое платежное поручение можно оформить прямо во время открытия Накопительного счета, дав тем самым поручение Банку конкретной периодичностью (ежемесячно, ежеквартально и т.д.) автоматически пополнять свой Накопительный счёт за счёт поступлений на иные счета клиента (зарплата, арендные платежи и т.д.).
Чем больше сумма на Накопительном счёте и чем дольше она остаётся на счету, тем выше начисляемые проценты. Ставки по Накопительному счёту составляют 1,5% - 9,5% годовых в драмах РА в зависимости от срока и суммы.
Более подробную информацию об условиях открытия Накопительного счета можно получить в филиалах Банка ВТБ (Армения), на официальном сайте Банка www.vtb.am или в Контактном центре Банка по номеру 87-87.