Ռուսաստանի աջակցությամբ Ուհան քաղաքից տարհանվել է ՀՀ քաղաքացի. ՀՀ ԱԳՆ
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 4-ին Ռուսաստանի գործընկերների հետ համագործակցության արդյունքում Չինաստանի Ուհան քաղաքում գտնվող և տարհանման ցանկություն հայտնած ՀՀ քաղաքացի Լյուդմիլա Բաղդասարյանը տարհանվել է և տեղափոխվել Ռուսաստան:
«ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապի մեջ է մեր քաղաքացու հետ և քայլեր են ձեռնարկվում վերջինիս հնարավորինս շուտ հայրենիք վերադարձնելու ուղղությամբ:
Մեր խորին շնորհակալությունն ենք հայտնում Ռուսաստանի մեր գործընկերներին՝ Հայաստանի խնդրանքին արագ արձագանքելու և ցուցաբերած աջակցության համար»,-ասվում է ՀՀ ԱԳՆ հայտարարության մեջ։
Նշվում է նաև, որ ներկա պահին տարհանում իրականացվում է միայն կարանտինի շրջանից՝ Հուբեյ նահանգից: Հուբեյ նահանգում գտնվող ՀՀ մյուս քաղաքացիները հրաժարվել են տարհանման հնարավորությունից:

Society 12:06 05/02/2020 Armenia
An Armenian citizen identified as Lyudmila Baghdasaryan has been evacuated from the Chinese city of Wuhan, the epicentre of the coronavirus outbreak, upon her own request and has been flown to Russia as a result of cooperation with the Russian authorities, the Armenian Foreign Ministry said in a statement on Wednesday.
“The Armenian Embassy is in constant contact with our citizen and steps are being taken to arrange her repatriation as soon as possible.
“We express our deep gratitude to our Russian colleagues for responding promptly to Armenia's request and providing assistance,” the statement read.
The ministry said the evacuation of citizens is being carried out exclusively from Hubei Province put under quarantine. Other Armenian citizens in Hubei have refused to be evacuated.