Քաղաքական 20:02 05/02/2020 Հայաստան
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը ԱԺ խորհրդի նիստից հետո լրագրողներին տեղեկացրել է,որ  փետրվարի 6-ին  ժամը 11-ին գումարվելու է ԱԺ արտահերթ նիստ:
«Արդեն հրապարակվել են  արտահերթ նիտի  օրակարգում    ընդգրկված հարցերը: Տեղի է ունենալու խորքային քննարկում, կհասցնենք ծանոթանալ խմբակցությունների դիրքորոշումներին: Առաջարկում եմ սպասել վաղվա քննարկումներին»,-ասաց Մակունցը:
Լրագրողների հարցին,թե արդյո՞ք 37 պատգամավորները մասնակցել են  նախագծի կազմմանը, Մակունցը պատասխանեց. «Այն բոլոր պատգամավորները,ովքեր ստորագրել են, իրենք ստորագրել են նախագծի տակ»: Լրագրողի ճգրտմանը  ՝ ստորագրե՞լ,թե մասնակցե՞լ են նախագծի կազմանը, Մակունցը չկարողացավ պատասխանել.նշելով, թե չի հասկանում ինչի մասին է խոսքը:

Политика 20:26 05/02/2020 Армения
Руководитель фракции Национального Собрания Армении «Мой шаг» Лилит Макунц после заседания Совета Национального Собрания в беседе с журналистами сообщила, что 6 февраля в 11:00 по местному времени состоится внеочередное заседание НС.
«Уже обнародованы включенные в повестку внеочередного заседания вопросы. Состоится подробное  обсуждение,  успеем ознакомиться с позициями фракций. Предлагаю подождать завтрашних обсуждений», – отметила Л. Макунц.
На вопрос, действительно ли 37 депутатов участвовали в составлении проекта, Л. Макунц ответила: «Все те депутаты, которые подписались, поставили свои подписи под проектом». На уточняющий вопрос журналиста, подписали или приняли участие в составлении проекта, Л. Макунц затруднилась ответить, отметив, что не понимает, о чем идет речь.