Հասարակություն 19:37 07/02/2020 Հայաստան
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 7-ին՝ ժամը 18:20-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը  փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար: Ծիլքար-Սպիտակ ավտոճանապարհը դարձել է միակողմանի բաց:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ, Շիրակի մարզի Աշոցքի, Ամասիայի տարածաշրջանների, Սարապատ, Կաքավասար, Սալուտ, Մուսայելյան և Բերդաշեն գյուղերի ավտոճանապարհները:
Կապան-Գորիս ավտոճանապարհին, ինչպես նաև Սարավան-«Զանգեր» և Սիսիան-«Զանգեր» հատվածներում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Արագածոտնի մարզի Ապարանի և Ծաղկահովտի տարածաշրջաններում բուք է:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ռուսական կողմում կա կուտակված 450 բեռնատար:

Society 20:30 07/02/2020 Armenia
Some roads in Armenia are closed and difficult to pass as of on February 7 as of 18:20 , the ministry of emergency situations (MES) reported on Thursday. According to the source, Vardenyats pass is closed for all types of vehicles. Sotk-Karvachar and the intercommunity roadways of Ashotsk and Amasia regions of Shirak province are barely passable.
Black ice is formed on the roadways of Kapan-Goris, as well as on Saravan-"Zanger", Sisian-"Zanger" sections.
There is snowstorm in Aparan and Tsaghkahovit regions of Aragatsotn province, the source added.
According to the information provided by the Department of Emergency Situations of the Ministry of Internal Affairs of Georgia Stepantsminda-Larsi highway is closed for all types of vehicles.