Հասարակություն 09:17 07/02/2020 Հայաստան
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 7-ին՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը և Արագածոտնի մարզի Ապարան-Նիգավան ավտոճանապարհը փակ են բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ, Կայք-վարդենիս, Սիփան-Գեղաձոր, Արագածոտնի մարզի Եղիպատրուշ և Մռավյան գյուղերի, Ծաղկահովտի տարածաշրջանի ավտոճանապարհները:
Կապան-Գորիս ավտոճանապարհներին, ինչպես նաև Սարավան-«Զանգեր» և Սիսիան-«Զանգեր» հատվածներում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում բուք է:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է մարդատար ավտոմեքենաների համար, փակ՝ միայն բեռնատարների համար.
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ռուսական կողմում կա կուտակված 430 բեռնատար:

Society 10:25 07/02/2020 Armenia
Some roads in Armenia are closed or difficult to pass as of 8:30am Friday, February 7, the Ministry of Emergency Situations reported.
Vardenyan Pass and Aparan-Nigavan highway of Aragatsotn Province are closed to all traffic.
Sotk-Karvachar, Kayk-Vardenis, Sipan-Geghadzor highways, the roadways of Yeghipatrush and Mravyan villages of Aragatsotn Province, as well as the Tsaghkahovit region roads are difficult to pass.
Kapan-Goris highway, as well as Saravan-“Zanger” and Sisian-“Zanger” road sections are partly black ice-covered.
Snowstorm has hit Ashotsk and Amasia regions of Shirak Province.
According to the Department of Emergency Situations of Georgia's Ministry of Internal Affairs and the Crisis Management Center (CMC) of the Russian Ministry of Emergency Situations in North Ossetia, Stepantsminda-Larsi highway is open for passenger cars and closed only to trucks.